Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Türkiye’de üniversitelerin büyük çoğunluğunda ayrıştırılmış olan mühendislikle doğa bilimlerini bir araya getiriyor. Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği (Türkçe) bölümlerinin bulunduğu fakültemizde, ders programları Amerikan Mühendislik Standartları Sistemi ABET ve Avrupa Yüksek Öğrenim Standartları Sistemi ECTS’ye uygun olarak hazırlandı.

Bilgisayar gibi çalışan  cep telefonlarından, enerji tasarrufu yapan devrelere ve  grafik işlemcilere kadar, teknolojik ürünlerin artık bir bütün halinde tasarlandığı günümüzde, elektronik ile bilgisayar mühendisliği arasındaki sınırlar giderek kalkıyor. İstanbul Şehir Üniversitesi, ABD’nin en iyi üniversitelerinden MIT, Stanford, CalTech ve UC Berkeley gibi, bu iki alanı birleştiren esnek programlar hazırladı.

Disiplinlerarası bir eğitim anlayışını benimseyen fakültemizde  kendi ders programınızı yetenek ve hayallerindeki sistemlerin gerektirdiği bilgi donanımına göre oluşturma şansınız var.