AkademisyenListeleme

 

Prof. Dr. Şerif Mardin / TÜBA Akademi Ödülü

01.02.2017

İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Mardin, TÜBA Akademi Ödülleri 2016’da Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde ödüle layık görüldü. Detaylı bilgi.

İstanbul Şehir Üniversitesi / 2016 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 15.'lik Derecesi

23.08.2016

2016'da beşincisi hazırlanan "Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi"nde İstanbul Şehir Üniversitesi, Türkiye'deki en girişimci ve en yenilikçi ilk 50 üniversite arasında 15. sırada yer aldı. Detaylı bilgi.

ŞEHİR Kütüphanesi / İSTKA Desteği

​20.10.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi'nin "Unutma İstanbul: İnsanları, Eserleri, Mekanları ve Tarihiyle İstanbul’un Görsel Belleği" isimli projesi İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı'ndan destek almaya hak kazandı. Detaylı bilgi. 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi / İSTKA Desteği

​20.10.2016
ŞEHİR Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin "Elektrikli Araçlar ve Akıllı Şebeke Uygulamaları için Yüksek Güç Elektronik Mikroçip Ar-Ge ve Eğitim Merkezi" isimli projesi İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı'ndan destek almaya hak kazandı. Detaylı bilgi.


ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi / İSTKA Desteği

​20.10.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin yürütücülüğünü yapacağı "INVEST İSTANBUL Girişimcilik İşbirliği Platformu" isimli proje, İstanbul Kalkınma Ajansı Girişimcilik Mali Destek Programı'ndan 12 ay boyunca destek almaya hak kazandı. Detaylı bilgi. 

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Baysan / TÜBİTAK Desteği

24.05.2016

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Baysan'ın, "Glioma Kök Hücrelerinin Detaylı Boyuna Örneklemesiyle Klon Heterojenliği ve Gelişimi" isimli projesi TÜBİTAK 2236-Uluslararası Deneyimli Araştırmacı Dolaşım Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı. Detaylı bilgi. 

ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi / 10 Yıllık TÜBİTAK Desteği

​31.01.2014
İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ŞEHİR TTO) , TÜBİTAK 1513 – Teknoloji Transfer Ofisleri Destek Programı’ndan 10 yıllık hibe desteği kazandı.  Detaylı bilgi. 

Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Atçıl / TÜBİTAK Desteği

29.11.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Abdurrahman Atçıl'ın "Yüksek Osmanlı Ulemasının Mesleki ve Entelektüel İlişki Ağları ve Gruplaşmaları (1470-1650)" başlıklı projesi TÜBİTAK 3501 Kariyer Geliştirme Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı. Detaylı bilgi. 


Prof. Dr. Shervin Shirmohammadi / TÜBİTAK Desteği

29.11.2016

İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Shervin Shirmohammadi'nin "Bulut Bilişim Destekli, Uyarlanabilir Modern Video Akışı" başlıklı projesi TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı.​ Detaylı bilgi. 

Yrd. Doç. Dr. Özge Özyılmaz / Newton Mobility Grants Desteği

​01.02.2017
ŞEHİR İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özge Özyılmaz'ın "Türkiye’de Sesli Filme Geçiş" başlıklı projesi, British Academy Newton Fund Mobility Grant Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı.​  Detaylı bilgi.​

Prof. Dr. Özlem Sandıkcı Türkdoğan / Newton Mobility Grants Desteği

01.02.2017

ŞEHİR İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Sandıkcı Türkdoğan’ın "Piyasa Oluşumunda İmgelemin Kurumsal Rolü: Küresel Helal Ürün Piyasasının Analizi" başlıklı projesi, British Academy Newton Fund Mobility Grants Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı. Detaylı bilgi.

ŞEHİR Sinema TV Bölümü Öğrencisi Ramazan Kılıç / Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması İkincilik Ödülü

​27.01.2017
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen bir anne ve kızının, bir fotoğraf makinesiyle hayata ve hatıralarına tutunmaya çalışmasını konu alan "Penaber/Mülteci" filmi Sabancı Vakfı’nın düzenlediği "Mülteci Kadınlar" konulu kısa film yarışmasında ikinci oldu. Detaylı bilgi. 


Prof. Dr. Shervin Shirmohammadi / Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Onur Üyeliği

​13.01.2017
ŞEHİR Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Shervin Shirmohammadi, dünyanın en saygın teknoloji enstitüleri arasında gösterilen Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’ne (Institute of Electrical and Electronics Engineers-IEEE) Onur Üyesi seçildi. Detaylı bilgi. ​

Prof. Dr. Manuel Knoll / Lucio Colletti Ödülü

​24.01.2017
İstanbul Şehir Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Manuel Knoll, felsefe alanındaki çalışmalarından dolayı 2016 yılı Lucio Colletti Ödülü'ne layık görüldü. Detaylı bilgi. 

Prof. Dr. Kemal Karpat / Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü

​05.11.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Karpat, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülüne layık görüldü. Detaylı bilgi. ​

ŞEHİR Hukuk Fakültesi Öğrencisi İbrahim Kibar / Avrupa Sosyal Yenilikçilik Yarışması Derecesi

​30.10.2016
ŞEHİR Hukuk bölümü öğrencisi İbrahim Kibar'ın kurucu ortak olduğu "Project Virtuous Triangle", Avrupa'daki mültecilerin entegrasyonuna destek sağlamak amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından gerçekleştirilen Avrupa Sosyal Yenilikçilik Yarışması'nda ödül alan üç projeden biri oldu.​ Detaylı bilgi. 

Prof. Dr. Aziz Sancar / Uluslararası Türk Akademisi Bilime Katkı Ödülü

​30.03.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Aziz Sancar'a ​bilime yaptığı  katkılardan dolayı Uluslararası Türk Akademisi tarafından ödül verildi. Detaylı bilgi. 

Prof. Dr. Kemal Karpat / Uluslararası Türk Akademisi Bilime Katkı Ödülü

​30.03.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Karpat'a ​bilime yaptığı katkılardan dolayı Uluslararası Türk Akademisi tarafından ödül verildi. Detaylı bilgi. ​

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi / TÜBİTAK Desteği

14.04.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. M. Tamer Özgün, Yrd. Doç. Dr. Hakan Doğan ve Yrd. Doç. Dr. M. Kemal Özdemir'in yer aldıkları projeler TÜBİTAK 1003 Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı. Detaylı bilgi.

ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi / ERASMUS+ Desteği

14.04.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin "Girişimciler için Biyomimikri" isimli projesi ERASMUS+ Ana Eylem 2 Okul Eğitimi (Karma) Stratejik Ortaklıklar Programı tarafından desteklenmeye hak kazandı. Detaylı bilgi.

ŞEHİR Sinema ve Televizyon Bölümü Öğrencisi Mutlu Kurnalı / Kısa Film Yarışması Birincilik Ödülü

15.02.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi Mutlu Kurnalı'nın yönetmenliğini yaptığı ve çekimleri Bursa'da gerçekleşen "ON" isimli film, Eğitim-Bir-Sen tarafından düzenlenen 2. Kısa Film Yarışmasında birincilik ödülünü kazandı. Detaylı bilgi.

Tarih Bölümü / TÜBİTAK Desteği

03.02.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü'nün sunduğu "İstanbul Şehir Üniversitesi Ar-Ge Strateji Belgesi" isimli proje TÜBİTAK 1000-Üniversitelerin Araştırma ve Geliştirme Potansiyelinin Artırılmasına Yönelik Destek Programı tarafından desteklenmeye layık görüldü. Detaylı bilgi.

Yrd. Doç. Dr. Kemal Özdemir / U2020 Programı Marie Skłodowska Curie Bireysel Bursu

25.01.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Kemal Özdemir, "Yeni, Verimli Kablosuz Sistemler için FM Bandında Genişbant Yönelimli Kanalların Karakterizasyonu ve Ölçümü" isimli projesiyle U2020 Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursu'nu kazandı. Detaylı bilgi.

Mehmet Genç / Türk Kültürüne Hizmet Şükran Ödülü

​07.01.2016
İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Mehmet Genç, Türk Kültürüne Hizmet Vakfı tarafından verilen 5.Türk Kültürüne Hizmet Şükran Ödülü'nün sahibi oldu. Mehmet Genç'e ödülü, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından takdim edildi. Detaylı bilgi.

Yrd. Doç. Dr. Kahraman Şakul / T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Desteği

21.12.2015
İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kahraman Şakul, "1915’ten 2015’e, Nedenleri Sonuçları ve Mirasıyla Çanakkale Zaferi Anma Etkinlikleri" isimli projesiyle T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın Çanakkale 100. Yıl Özel Destek Programı'ndan destek almaya hak kazandı.​ Detaylı bilgi.

Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Atçıl / TÜBA GEBİP Ödülü

16.12.2015​
Türkiye Bilimler Akademisi'nin 2015 yılı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanları (GEBİP) Ödülü'ne layık görülen ŞEHİR Öğretim Üyesi Abdurrahman Atçıl'a ödülü, 14 Aralık 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen bir törenle takdim edildi. Abdurrahman Atçıl'a ödülü, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından verildi. Detaylı bilgi.

Mehmet Genç / TÜBA Akademi Ödülü

16.12.2015
Türkiye Bilimler Akademisi TÜBA'nın bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında uluslararası düzeyde organize edilen TÜBA Akademi Ödülleri açıklandı. Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde ödülün sahibi İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Mehmet Genç oldu. Mehmet Genç'e ödülü, 14 Aralık 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edildi. Detaylı bilgi.

Prof. Dr. Şerif Mardin / Aptullah Kuran Üstün Hizmet Ödülü

09.11.2015
Boğaziçi Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Aptullah Kuran'ın anısını yaşatmak üzere her yıl Rektörlük tarafından verilen Aptullah Kuran Üstün Hizmet Ödülü ise bu yıl ülkemiz sosyal bilimler dünyası kadar düşünce ve siyaset dünyasına da önemli açılımlar sunan Prof. Dr. Şerif Mardin'e verildi.​ Detaylı bilgi. 

Mehmet Genç / Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü

​12.10.2015
Mehmet Genç, Osmanlının toplumsal ve iktisadi hayatını belgelerin diliyle ifade etmesi, tarih yazımına ve tarih araştırmalarında usûl ve arşive önem vererek ortaya koyduğu nitelikli eserler ve çalışmalar nedeniyle Sosyal Bilimler ve Tarih alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü almaya hak kazandı. Detaylı bilgi.​

İngilizce Hazırlık Programı / Pearson Assured Akreditasyonu

​26.06.2015
İstanbul Şehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, düzenli kalite teminatı ve nitelikli gelişim desteği sunan uluslararası kalite kuruluşu Pearson Assured tarafından akreditasyona layık görüldü. Detaylı bilgi.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi SehSat Takımı / CanSat Derecesi

​25.06.2015
İstanbul Şehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin kontrolünde kurulan SehSat Takımı, AIAA (American Institute of Aeronautics and Astronautics) Kuruluşu’nun düzenlemiş olduğu CanSat yarışmasında Türkiye’den katılan üniversiteler arasında 2. olurken, dünya genelindeki üniversiteler arasında 14. oldu. Detaylı bilgi.

Kuluçka Merkezi / TÜBİTAK Desteği

11.06.2015
İstanbul Şehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi (incuba.city), "ŞEHİR GİRİŞİMCİLİK OKULU" isimli projesiyle TÜBİTAK 1601 - Üniversitelerde Girişimcilik Sertifika Programı Oluşturulması ve Yürütülmesi 2015 Yılı Çağrısı’ndan 36 ay boyunca destek almaya hak kazandı. Detaylı bilgi.

Yrd. Doç. Dr. Reyyan Bilge / TÜBİTAK Desteği

​29.05.2015
Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Reyyan Bilge, “Mental Rotasyon (MR) testinde kullanılan stratejiler ve alışılmış bilgi işleme metodları” isimli projesiyle TÜBİTAK 2236 - Uluslararası Deneyimli Araştırmacı Dolaşımı Destek Programı’ndan 24 ay boyunca destek almaya hak kazandı. Detaylı bilgi.

Teknoloji Transfer Ofisi / Avrupa Yatırım Fonu Çağrısı

​17.04.2015
Avrupa Yatırım Fonu’nun 30 milyon avroluk yatırımıyla çıktığı çağrıya Diffusion Capital Partners fon grubuyla birlikte 5 milyon avro konularak yapılan proje başvurusunun kazanılmasıyla, ŞEHİR TTO, “Erken Aşama Teknolojilerine” yatırım yapacak toplam 35 milyon avroluk Türkiye’nin ilk Teknoloji Transferi fonunda yatırımcı olarak ortak oldu. Detaylı bilgi.

Sinema ve Televizyon Bölümü Öğrencileri / T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Desteği

​08.04.2015
Kültür Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu'nun bu yılki değerlendirme sonuçları açıklandı.ŞEHİR Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden Abdullah Şahin, Yusuf Yiğit ve Ramazan Cihat Özen’in kısa film projeleri mali destekle ödüllendirildi. Detaylı bilgi.

Prof. Şerif Mardin / Kadir Has Üstün Başarı Ödülü

25.03.2015
11. Kadir Has Ödülleri sahiplerini buldu. “Toplum-siyaset-ekonomi” alanında  verilen “Üstün Başarı Ödülü”nün sahibi ŞEHİR Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Mardin oldu. Detaylı bilgi.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi / Marie Curie ve TÜBİTAK Desteği

​18.03.2015
ŞEHİR Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nden Avrupa Birliği ve TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görülen üç yeni proje. Detaylı bilgi. ​

İslami İlimler Fakültesi Öğrencileri / TÜBİTAK Lisans Bursu

​06.01.2015
TÜBİTAK Yurtiçi Lisans Burs Programı 2014 Başvuru Sonuçları açıklandı. Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi öğrencilerindenAbdullah Hanzale Korkmaz, Burak Veysel Erman, Elif Altın ve Fatıma Betül Kahveci burs almaya layık görüldü. Detaylı Bilgi.​ 

Prof. Dr. Cengiz Kallek / 2014 İslam Ekonomisi Ödülü

​06.01.2015
Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Kallek, İstanbul İktisatçılar Derneği’nin bu sene dördüncüsünü verdiği “2014 İslam Ekonomisi Ödülü”ne layık görülmüştür.  Kallek’e ödülü “İslam’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Sempozyumu"nda gerçekleşen ödül töreniyle takdim edildi. Detaylı bilgi.

Doç. Dr. Abdulhamit Kırmızı / Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülü

​06.01.2015
Türkiye Yazarlar Birliği, 2014 Yılı "Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri"ni açıkladı. Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdulhamit Kırmızı, "Avlonyalı Ferid Paşa - Bir Ömür Devlet" isimli eseriyle, "Biyografi" dalında ödüle layık görüldü. Detaylı bilgi.

Prof. Dr. Cem Behar / Sedat Simavi Sosyal Bilimler Başarı Ödülü

15.12.2014
İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cem Behar, “Bir Mahallenin Doğumu ve Ölümü (1494-2008) - Osmanlı İstanbulu’nda Kasap İlyas Mahallesi” eseriyle “Sedat Simavi Sosyal Bilimler Başarı Ödülü”ne layık görüldü. Detaylı bilgi. 

İstanbul Şehir Üniversitesi / Uluslararası Öğrenciler Memnuniyet Anketi "Üstün Üniversiteler" Derecesi

​12.12.2014
StudyPortals’ın uluslararası öğrencilerle yaptığı anketin sonuçları açıklandı. Ankete göre 10 üzerinden 9.5 puan alan İstanbul Şehir Üniversitesi, üstün üniversiteler arasında yer aldı. Bu skora ek olarak ŞEHİR, Türkiye’deki en iyi 3 üniversite arasına girerek, Altın Madalya almaya hak kazandı. Detaylı bilgi. 

Prof. Engin Deniz Akarlı / Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü

​03.12.2014
Prof. Dr. Engin Deniz Akarlı, Abdülhamit Dönemi ve Cumhuriyetin ilk yıllarına dair çalışmaları nedeniyle, Tarih alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü almaya hak kazandı. Prof. Dr. Engin Deniz Akarlı, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Detaylı bilgi.

Bilgi Güvenliği Mühendisliği Yüksek Lisans Programı Öğrencisi Ekrem İkizoğlu / TSE “Beyaz Şapkalı Hacker” Sertifikası

​20.11.2014
ŞEHİR Bilgi Güvenliği Mühendisliği Yüksek Lisans Programı öğrencilerinden Ekrem İkizoğlu, TSE’nin “Beyaz Şapkalı Hacker” programında gösterdiği başarı sonucu sertifika almaya layık görüldü. Detaylı Bilgi.​

Prof. Dr. Ferhat Kentel / TÜBİTAK Desteği

13.08.2014
Sosyoloji Bölümü, Kır Mekanının Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Dönüşümü: Modernleşen ve Kaybolan Geleneksel Mekanlar ve Anlamlar, TÜBİTAK 1001. Detaylı bilgi. 

Yrd. Doç. Dr. Ali Çakmak / TÜBİTAK Desteği

​13.08.2014
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Metabolomik Verilerin İşlemsel Modellemesi için Algoritmalar ve Araçlar, TÜBİTAK 3501. Detaylı bilgi.

Yrd. Doç. Dr. Kemal Özdemir / TÜBİTAK Desteği

​13.08.2014
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü, Radyo Frekans Kanal Emülatörü, TÜBİTAK 1005.​ Detaylı bilgi.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih Aysan / TÜBİTAK Desteği

​13.08.2014
Sosyoloji Bölümü, Türkiye’nin Refah Rejimini Anlamak: Kurumlar ve Bireyler, TÜBİTAK 3501.​ Detaylı bilgi. 


Yrd. Doç. Dr. Yunus Uğur / TÜBİTAK Desteği

​13.08.2014
Tarih Bölümü, Osmanlı Şehir Tipolojileri ve Atlası (1450-1700),TÜBİTAK 3501.Detaylı bilgi. 

Sinema ve Televizyon Bölümü Öğrencileri / T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Desteği

​27.06.2014
ŞEHİR İletişim Fakültesi öğrencileri Abdullah Şahin ve Serek Bilici, T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kısa film yapım desteği kazandılar. Detaylı bilgi. 

Kişisel Arşivlerde İstanbul Belleği Projesi / İSTKA Desteği

17.06.2014
İstanbul Şehir Üniversitesi’nin “Kişisel Arşivlerde İstanbul Belleği” başlıklı projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu. Detaylı bilgi.

ŞEHİR Corpus Projesi / ELTons 2014 Finali

​18.03.2014
İstanbul Şehir Üniversitesi Diller Okulu ve ŞEHİR Bilgi Teknolojileri iş birliği ile hayata geçirilen “ŞEHİR Corpus” projesi, British Council’ın düzenlediği ELTons yarışmasında finale kaldı. Detaylı bilgi.

Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Atçıl / TÜBİTAK Desteği

​15.01.2014
İnancın ve İmparatorluğun Koruyucuları: Osmanlı İmparatorluğu’nda Alim-Bürokratlar, Sultanlar ve Kanun (1453-1600)” isimli projesiyle Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Atçıl, TÜBİTAK 2236- Uluslararası Deneyimli Araştırmacı Dolaşımı Destek Programı’ndan destek almaya hak kazandı. Detaylı bilgi. 

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Bulut / TÜBİTAK Desteği

​15.01.2014
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Bulut’un “Jeneratif Gizli Temalar ile Internet Reklam Kampanyası Yönetimi” isimli projesinin TÜBİTAK 1005 Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı tarafından desteklenmesi uygun bulundu. Detaylı bilgi.