Content Editor

 
kayit webslider 720x240 px.jpg

 

2016 - 2017 AKADEMİK YILI

LİSANS ve ÖNLİSANS ÖĞRENCİLERİ KAYIT YERİ ve TARİHLERİ

 
Sevgili Öğrencilerimiz,
ŞEHİR Ailesine Hoş Geldiniz,
Üniversitemize kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Kayıt adımlarını dikkatlice okumanız ve takip etmeniz, işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlayacaktır.
Fakültenizin ve önlisans programınızın kayıt gününde 09:00 - 17:00 saatleri arasında, Doğu Kampüsü Konferans Salonu'na aşağıda belirtilen kayıt belgelerinizle birlikte bizzat gelerek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt Tarihleri:

15 Ağustos 2016, Pazartesi: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
16 Ağustos 2016, Salı: Hukuk Fakültesi - İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
17 Ağustos 2016, Çarşamba: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi - İletişim Fakültesi - İslami İlimler Fakültesi
18 Ağustos 2016, Perşembe: Meslek Yüksekokulu Önlisans Programları

Kayıt Yeri:

İstanbul Şehir Üniversitesi, Doğu Kampüsü Konferans Salonu
Kuşbakışı Caddesi, No: 27, 34662
Altunizade - Üsküdar - İstanbul
 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGE ve FORMLAR


1.   Lise Diplomasının Aslı
Diplomasını henüz almamış öğrenciler, lise diploması yerine "Geçici Mezuniyet Belgesi" teslim etmelidir. Geçici Mezuniyet Belgesi dışında hiçbir belge kabul edilmemektedir.
Yurtdışından alınmış lise diplomaları için, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınmış diploma denklik belgesi; İngilizce dışındaki dillerde düzenlenmiş ise ek olarak noter tasdikli Türkçe tercümesi gerekmektedir.
2.   ÖSYS Sınav Sonuç Belgesi ve LYS Sonuç Belgesi
ÖSYS Sınav Sonuç Belgesini ve Yerleştirme Belgesinin çıktılarını ÖSYM’nin web sitesinden (https://sonuc.osym.gov.tr) almanız gerekmektedir.
3.   Nüfus Cüzdanı Aslı
Kayıt sırasında fotokopisi alındıktan sonra aslı iade edilecektir.
Kardeş İndirimi'nden yararlanmak isteyen öğrenciler için, her bir kardeşin nüfus cüzdanı asıllarını teslim etmeleri gerekmektedir.
4.   4 Adet Vesikalık Fotoğraf
Teslim edilecek fotoğraflar son 6 ay içinde çekilmiş olmalı ve fotoğrafların arkasına, öğrencinin ad-soyad bilgilerinin yazılmış olması gerekmektedir.
5.   Sabıka Beyan Formu
Formun çıktısı alınarak doldurulması ve kayıt masasına imzalı bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Adliyeden herhangi bir belge alınmasına gerek yoktur. Form için tıklayınız.
6.   Askerlik Beyan Formu
Formun çıktısı alınarak doldurulması ve kayıt masasına imzalı bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Askerlik şubesinden herhangi bir beyan formu almanıza gerek yoktur. Ancak 1995 veya öncesi doğumluların, askerlik durumlarını gösteren belgeyi kayıt sırasında teslim etmeleri gerekmektedir. Form için tıklayınız.
* Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin askerlik durumları, YÖKSİS sistemi aracılığıyla Üniversitemiz tarafından sorgulanmaktadır. Hakkında "askerlik şubesine başvurunuz" kaydı bulunan adaylar, askerlik şubelerine yönlendirilecektir.
7.   Öğrenci Tanıma Formu
Öğrenci tanıma formu; SAP öğrenci portalında yer alan, üniversitemizde öğrenim göreceğiniz süre içerisinde kullanılacak kişisel bilgilerinizin yer aldığı formdur.
Öğrenci tanıma formunu doldurmak için https://my.sehir.edu.tr/Pages/GetYourPassword.aspx linkini kullanarak, TC kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile birlikte giriş yapmalı ve geçici şifrenizi oluşturmalısınız. Edindiğiniz şifre ile birlikte http://sap.sehir.edu.tr/ linkini kullanarak SAP öğrenci portalına erişebilirsiniz.
* Üniversitemize kayıt hakkı kazanan tüm öğrencilerimize kişisel hesap bilgileri tahsis edilmiştir. Geçici şifrenizi oluşturduktan sonra giriş yaptığınız alanda öğrenci numaranızın, std uzantılı e-mail adresinizin ve SAP öğrenci portalına giriş bilgilerinizin bulunduğu alana giriş yapılacaktır. Bu bilgileri daha sonra da kullanacağınızdan mutlaka kayıt etmeniz gerekmektedir.
 

KAYIT ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER


1.   Öğrenci tanıma formu ile ilgili link web sayfamızda yayınlandığında SAP öğrenci portalına girerek (sap.sehir.edu.tr) Öğrenci Tanıma Formu'nu online olarak doldurmanız ve kişisel hesap bilgilerine giriş yaparak şifrelerinizi güncellenmeniz gerekmektedir.
2.   Kayıt için gerekli tüm belgelerin ve formların (Sabıka Beyan Formu ve Askerlik Beyan Formu) eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 

KAYIT GÜNÜ YAPILACAKLAR


1.   Kayıt alanında sizi görevli öğrencilerimiz karşılayacak olup, sırayla ilgili masalara yönlendireceklerdir.
2.   Öğrenim ücretini yatırmalı ve Mali İşler biriminden tahsilat makbuzu almalısınız (Tam Burslu öğrenciler hariç). Ödemelerle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
3.   Öğrenci dosyanızı kayıt alanı girişinde bulunan masadan alarak, tüm evraklarınızla birlikte kayıt masasına gelip, işlemlerinizi tamamlamalısınız.
4.   İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi* sunmayan öğrencilerin, kayıt işlemlerini tamamladıkları gün Dil Yeterlilik Sınavı'na girmesi gerekmektedir. Bu sınav için kayıt alanında bulunan ilgili masada, sınav kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.
* İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi
Aşağıda belirtilen İngilizce yeterlilik belgelerinden herhangi biri.
TOEFL-PBT: Toplam en az 550 (alt bölümlerden alınan puana bakılmaz.)
TOEFL-CBT: Toplam en az 213 (alt bölümlerden alınan puana bakılmaz.)
TOEFL-IBT: En az 79 (alt bölümlerden alınan puana bakılmaz.)
Sınavların geçerlilik süresi 2 yıldır.
5.   Kayıt işlemlerinizi tamamlandıktan sonra, öğrenci kimlik kartınızı ve pasonuzu ilgili masadan bizzat teslim almanız gerekmektedir.
6.   Konukevi başvuruları 19 Ağustos 2016 tarihine kadar www.sehirkonukevi.com adresi üzerinden ilgili başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Kayıt alanında konukevleri masasından detaylı bilgi alabileceksiniz. Konukevleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
 

KAYIT İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER


  • Kayıt tarihleri arasında, kayıt işlemlerini gerçekleştirmeyen veya gerekli belgelerini teslim etmeyen öğrenciler, Üniversitemize kayıt hakkından vazgeçmiş sayılmaktadır.
  • Kayıt işlemlerini öğrencinin bizzat gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ancak noter onaylı vekâlet vereceği bir kişi de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.
  • Posta ile gönderilen kayıt belgeleri işleme alınmamaktadır.
  • Belgelerinde eksiklik veya tahrifat olan öğrencilerin kayıtları yapılmış olsa dahi iptal edilmektedir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunularak kayıt yaptıran öğrenciler hakkında ise gerekli yasal işlemler yapılmaktadır.
Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi metinleri aşağıda yer almaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.