Ödüller ve Başarılar
Aralık 2019
ŞEHİR Psikoloji Bölümü Mezunu Ayşe Selin ZorluŞEHİR Mezunu Ayşe Selin Zorlu, Zürih Psikiyatri Üniversite Hastanesi'nde ÇalışıyorÜniversitemiz 2018-2019 akademik yılı mezunlarından Ayşe Selin Zorlu, Zürih Psikiyatri Üniversite Hastanesi'nde çalışmalarına devam ediyor.
Kasım 2019
ŞEHİR Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda Ünlü Yücesoy'un Projesine TÜBİTAK DesteğiYüksekeğitim ve İşkolları ile Birlikte Oluşan Türkiye Kentsel Peyzajını AnlamakŞEHİR Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda Ünlü Yücesoy'un yürütücüsü olduğu "Yüksekeğitim ve İşkolları ile Birlikte Oluşan Türkiye Kentsel Peyzajını Anlamak" başlıklı proje, TÜBİTAK 1001 programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu.
Kasım 2019
ŞEHİR Doktora Öğrencisi Emine Öztaner ŞEHİR Doktora Öğrencisi Emine Öztaner UC Berkeley’e Kabul Edildi ŞEHİR Doktora Öğrencisi Emine Öztaner, UC Berkeley’de misafir araştırmacı olacak. Öztaner, “Erken Modern Dönem Osmanlı Şehir Tipolojileri: Bir 17. Yüzyıl Osmanlı Mahallesinin Sosyal ve Mekansal Analizi” konulu çalışma yürütecek.
Ağustos 2019
ŞEHİR Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ÖğrencileriŞEHİR Öğrencilerinin Projelerine TÜBİTAK DesteğiŞEHİR Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri Nisa Sadıkoğlu ve Cihat Şanlıer’in projeleri, TÜBİTAK 2209-A programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu.
Temmuz 2019
ŞEHİR Tarih Bölümü Öğrencisi Rahime Aksa BoyrazŞEHİR Tarih Bölümü Öğrencisi Oxford Üniversitesi'nden Kabul AldıŞEHİR Tarih Bölümü öğrencisi Rahime Aksa Boyraz, University of Oxford'da Osmanlı ekonomisi üzerine çalışacak.
Temmuz 2019
ŞEHİR Sosyoloji Bölümü Öğrencisi Gülnihal AydınlıŞEHİR Sosyoloji Bölümü Öğrencisi Cambridge Üniversitesi'nden Kabul AldıŞEHİR Sosyoloji Bölümü öğrencisi Gülnihal Aydınlı, University of Cambridge, Faculty of Music'te müzik sosyolojisi alanında çalışmalar yürütecek.
Temmuz 2019
ŞEHİR Psikoloji Bölümü Öğrencisi Sümeyra Bengisu AkkurtŞEHİR Psikoloji Bölümü Öğrencisi KU Leuven'den Kabul AldıŞEHİR Psikoloji Bölümü öğrencisi Sümeyra Bengisu Akkurt, Katholieke Universiteit Leuven'de araştırma asistanlığı yapacak.
Temmuz 2019
İstanbul Şehir Üniversitesi ŞEHİR, Öğrenci Memnuniyeti En Yüksek Üniversiteler Arasında Yer Aldı İstanbul Şehir Üniversitesi, kampüs yaşamı ve öğrenme imkanları açısından öğrenci memnuniyeti en yüksek üniversiteler arasında yerini aldı.
Temmuz 2019
İstanbul Şehir Üniversitesi Öğrencileri Dünyanın En Prestijli ÜniversitelerindeÖğrencilerimiz Cambridge, Oxford ve KU Leuven'de Çalışmalar Yürütecekİstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri dünyanın önde gelen üniversitelerinden Cambridge, Oxford ve Katholieke Universiteit Leuven'de akademik çalışmalara katılacaklar.

​​​​​​​​​​​​​​