Ödüller ve Başarılar
Kasım 2017
ŞEHİR İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Elif OkurGenç Sosyal Girişimci Ödülüİstanbul Şehir Üniversitesi öğrencisi Elif Okur, kurucu ortağı olduğu "Eylüller Dükkân" adlı girişimi ile 2017 Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülü'nü aldı.
Ekim 2017
ŞEHİR Bilgi Güvenliği Mühendisliği Öğrencisi Bilal Nebi GörgünTÜBİTAK Teknogirişim Sermayesi Destek Programı'ndan DestekŞEHİR Bilgi Güvenliği Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi Bilal Nebi Görgün'ün siber güvenlik programı projesine TÜBİTAK desteği
Ağustos 2017
Doç. Dr. Kahraman Şakul / TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme ProgramıOnyedinci Yüzyıl Osmanlı Kuşatma SavaşlarıŞEHİR Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kahraman Şakul'un "Onyedinci Yüzyıl Osmanlı Kuşatma Savaşları" projesine TÜBİTAK desteği
Ağustos 2017
Yrd. Doç. Dr. Ali Çakmak / TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme ProgramıSQL LIKE Sorgularının Seçicilik Tahmini İçin Yeni Yöntem ve AlgoritmalarŞEHİR Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Çakmak'ın "SQL LIKE Sorgularının Seçicilik Tahmini İçin Yeni Yöntem ve Algoritmalar" projesine TÜBİTAK desteği
Temmuz 2017
ŞEHİR Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Öğrencisi Yusuf YiğitKültür ve Turizm Bakanlığı GENÇDES Programı'ndan Destekİstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Öğrencisi Yusuf Yiğit, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın genç sanatçıları desteklediği GENÇDES programından "Cam Uçurtma" adlı kısa filmi için finansal destek almaya hak kazandı.
Temmuz 2017
ŞEHİR İletişim Fakültesi Öğrencisi Ramazan KılıçBalkan Film Food Festivali'nde "En İyi Çok Kısa Film" Ödülüİstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Ramazan Kılıç, yazıp yönettiği "Penaber/Mülteci" adlı kısa filmiyle Balkan Film Food Festivali'nden "En İyi Çok Kısa Film" ödülüyle döndü.
Temmuz 2017
Yrd. Doç. Dr. Anıl Divarcı ÇakmaklıAmerican Journal of SociologyŞEHİR İşletme bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Anıl Divarcı Çakmaklı'nın makalesi, dünyanın en prestijli sosyoloji dergilerinden biri olarak kabul edilen American Journal of Sociology’de (AJS) yayımlandı.
Temmuz 2017
Yrd. Doç. Dr. Ceren Acartürk & Doç. Dr. İbrahim ŞenayFrancine Shapiro ÖdülüYrd. Doç. Dr. Ceren Acartürk öncülüğündeki akademisyen ekibinin Suriyeli mülteciler üzerine yaptığı araştırma ödüle layık görüldü
Haziran 2017
Prof. Dr. Şerif MardinTürkiye Bilimler Akademisi Şeref ÜyeliğiŞEHİR Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Mardin, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından Akademi Şeref Üyesi seçildi.
Mayıs 2017
ŞEHİR Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ÖğrencileriİBB'den "Dahi Genç" Ödülüİstanbul Şehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin geliştirdiği CanSat model uydu projesi, Dünya Akıllı Şehirler Fuarı 2017 kapsamında ödül almaya hak kazandı.

​​​​​​​​​​​