Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması Mansiyon Ödülü
31.05.2017
ŞEHİR İletişim Fakültesi öğrencilerinin çevre kirliliğine dikkat çeken 'Aydınlık Yarınlar' adlı kısa filmi mansiyon ödülünün sahibi oldu.

​​​​​

İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Enes Yalnız’ın proje yönetmenliğini yaptığı, Talha Cesim Giray’ın ise yapımcılığını üstlendiği "Aydınlık Yarınlar" adlı kısa film, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın desteğiyle düzenlenen Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması kapsamında 130 kısa film projesi arasında finale kalarak, mansiyon ödülünün sahibi oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın desteğiyle düzenlenen 'Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu. İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve TV bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Enes Yalnız ve Talha Cesim Giray’ın "Aydınlık Yarınlar" adlı kısa film projesi, 130 film arasında finale kalarak Mansiyon Ödülü almaya hak kazandı.

Çevre sorunlarına dikkat çekmek ve kamuoyunda çevre hassasiyeti konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla kamera başına geçen gençlerin çektikleri kısa film 1.40 dakika sürüyor. Bilerek veya bilmeyerek çevreyi kirleten bir bireyin geleceğine ihanet etmesini konu alan filmin finalinde, gelecek ve şimdiki zamanı temsil eden iki karakterin yolları kesişiyor ve çevreyi kirleten karakter yaptıklarının yanlış olduğunun farkına varıyor.

"Aydınlık Yarınlar" adlı kısa filmi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
​https://vimeo.com/219346814