Dragos Kampüsü
İSTANBUL'UN EN YEŞİL EN MAVİ KAMPÜSÜ

​​​​​​​​​​​​2010 yılında Altunizade’de ilk öğrencilerimizle buluştuğumuz günden bu yana hayalini kurduğumuz tam donanımlı eşsiz güzellikteki kampüsümüze 2017-2018 akademik yılı ile kavuştuk. ŞEHİR ailesi olarak yeni heyecanlarla ve güzelliklerle dolu yolculuğumuza artık Dragos’ta devam ediyoruz. Kartal sahilinde, 410 dönümlük geniş ve yemyeşil bir arazi üzerinde konumlanan Dragos Kampüsü, yepyeni sınıf ve laboratuvarları, zengin kütüphanesi, yüksek kapasiteli yurtları, spor tesisleri, farklı seçenekler sunan kafeterya ve restoranları, alternatif sosyalleşme ve çalışma alanları ile sizi bekliyor.

7/24 KAMPÜS HAYATI​ ​

Dragos’taki geniş ve çeşitli alanlar sayesinde kampüste istediğimiz tüm aktiviteleri kolayca gerçekleştirebilme imkanına sahip olacaksınız. Sahilde yürümek, bisiklete binmek, çam ağaçlarının gölgesinde kitap okumak, ister kütüphanede ister açıkhava ders çalışmak tüm bu aktivitelerden sadece bazıları.
1260 öğrenci kapasiteli yurt binalarımız, alternatif yeme- içme seçenekleri sunan yemekhanemiz ve geniş çalışma alanlarına sahip kütüphanemiz sayesinde kampüs içinde en rahat şekilde yaşama ve çalışma imkanına kavuşacak.
Ayrıca, Dragos’ta kampüs içinde ve dışındaki çeşitli aktiviteler sizi bekliyor olacak. Şenlikler, festivaller ve açık hava etkinlikleri için geniş alanlar; futbol, basketbol, voleybol sahaları ve hobi alanları gibi alternatif mekanlara sahip olacaksınız.
Kampüsün çevreyle kurduğu yakın ilişkiye ek olarak şehir hayatıyla yakın temas içinde olması büyük bir avantaj. Dragos’taki imkanlar aracılığıyla hem şehirle bağlantımızı koparmadan hem de 7/24 kampüs içinde kalarak ŞEHİR’li bir üniversite hayatı yaşayabileceksiniz.​

SON TEKNOLOJİ SINIF VE LABORATUVARLAR​​

7’li fakülte binalarımızda tüm teknolojik olanaklarla donatılmış geniş ve ferah toplam 20-80 kişilik 100 sınıf, bir adet 400 kişilik ve bir adet 260 kişilik konferans salonu mevcut. Normal sınıflara ek olarak her binanın üst katında 123 ve 146 kişilik olmak üzere iki ayrı büyük sınıfımız var. 
Mevcut ve yeni açılan programlarımızın araştırma ve proje çıktılarını artırmak için gereken tüm teknik imkanlar, sağlık ve mühendislik laboratuvarları, teknik laboratuvarlar, stüdyolar ve atölyeleri kapsayan toplam  yeni mekan ile en kısa sürede öğrencilerimizin hizmetinde olacak.
İkinci aşamada hayata geçirmeyi planladığımız 60 bin metrekare büyüklüğündeki “Teknopark” ise inovatif-ileri teknoloji araştırma olanaklarıyla çok sayıda firmaya ev sahipliği yapacak.​

DRAGOS KAMPÜSÜ İLE ZENGİNLEŞEN ŞEHİR KÜTÜPHANESİ​

Dragos Kampüsünü Türkiye’nin saygın kütüphane merkezlerinden biri haline getirmek öncelikli hedeflerimiz arasında. Mevcut kampüslerimizde yüz binlerce basılı, görsel, dijital kaynak ve çeşitli veritabanı abonelikleri ile Türkiye’nin her tarafından akademisyenlerin çalışmalarına destek sağlayan ŞEHİR Kütüphanesi, Dragos Kampüsüyle birlikte kaynaklarını ve olanaklarını daha da genişleterek faaliyetlerine devam ediyor. Bu olanaklar ile ŞEHİR Kütüphanesi gerek bulunduğu bölge gerekse tüm İstanbul halkı için bir bilgi ve kültür merkezine dönüşecek.​

​KAPSAMLI SOSYAL ETKİNLİK ALANLARI 

Dragos Kampüs yalnızca ŞEHİR ailesi için değil, tüm bireyler, şirketler ve kurumlar için de sosyalleşme olanakları sağalayan bir yaşam alanı.
Çeşitli kongre, sergi ve etkinlik alanları sayesinde hem ŞEHİR üyeleri hem de toplumun her kesimi için konser, konferans, sempozyum, atölye gibi farklı akademik ve sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapabileceğiz.

 
Dragos Kampüs ile birlikte hem akademik hem sosyal alanda gücü artan İstanbul Şehir Üniversitesi, Türkiye’nin ve dünyanın en saygın ve başarılı üniversitelerinden biri olacak.​