Ödüller ve Başarılar
Ağustos 2018
İstanbul Şehir ÜniversitesiErasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliğinde Vakıf Üniversiteleri Arasında 1. Sıradayızİstanbul Şehir Üniversitesinin Ulusal Ajans tarafından kabul edilen Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği kapsamındaki projeleri, proje çeşitliliği ve kazanılan hibe miktarı açısından vakıf üniversiteleri arasında 1. sırada yer aldı.
Temmuz 2018
İstanbul Şehir ÜniversitesiŞEHİR, Öğrencilerin En Memnun Olduğu Üniversitelerden Biri!İstanbul Şehir Üniversitesi, 2018 Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması'nda tüm üniversiteler arasında bir önceki yıla göre memnuniyet derecesini en fazla artıran dört üniversiteden biri oldu.
Mayıs 2018
İstanbul Şehir Üniversitesi2018'in En Gözde Üniversitelerinden Biriİstanbul Şehir Üniversitesi 2018'in En Gözde Üniversiteleri Arasında!
Ağustos 2016
İstanbul Şehir ÜniversitesiGirişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksiİstanbul Şehir Üniversitesi, Türkiye'deki en girişimci ve en yenilikçi ilk 50 üniversite arasında 15. sırada yer aldı.
Temmuz 2016
İstanbul Şehir ÜniversitesiTürkiye Ulusal Ajansından Hibe DesteğiErasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA107) Projesi'nde ŞEHİR’in Başarısı
Aralık 2014
İstanbul Şehir ÜniversitesiStudyPortals'tan Altın MadalyaŞEHİR, Uluslararası Öğrenci Memnuniyet Anketinde "Üstün Üniversiteler" arasında yer aldı.