Yüksek Güç Elektronik Mikroçip Ar-Ge ve Eğitim Merkezi
10/14/2016
ŞEHİR Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin "Elektrikli Araçlar ve Akıllı Şebeke Uygulamaları için Yüksek Güç Elektronik Mikroçip Ar-Ge ve Eğitim Merkezi" projesine İSTKA desteği

İstanbul Şehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin "Elektrikli Araçlar ve Akıllı Şebeke Uygulamaları için Yüksek Güç Elektronik Mikroçip Ar-Ge ve Eğitim Merkezi" isimli projesi İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı'ndan 12 ay boyunca destek almaya hak kazandı.

İstanbul Şehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğretim üyelerinden Prof. Dr. Kaşif Teker'in yürütücülüğünü yapacağı projede, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kemal Özdemir Proje Danışmanı ve Mehmet Ören de Laboratuvar Sorumlusu olarak yer alacak. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin de ortak olarak yer aldığı projeye, Akım Metal San. ve Tic. A.Ş. de iştirakçi olarak katkı sunuyor olacak.

Bu proje ile Yüksek Güç Elektronik Mikroçip Ar-Ge ve Eğitim Merkezi kurularak, mikroelektronik ve nanoteknolojinin kullanıldığı savunma sanayi uygulamalarında Türkiye'nin dünyadaki öncü ülkelerden biri haline gelmesi amaçlanıyor.