ŞEHİR Hukuk Fakültesi Öğrencileri ISTAC Tahkim Yarışmasında 1. Oldular
26.04.2019
Türkiye genelindeki 28 farklı üniversiteden 59 takımın yarıştığı “Genç ISTAC 3. Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması”nda, İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri birinci oldu.
​​​Türkiye'nin en büyük ve ulusal tahkim merkezi olan İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) tarafından düzenlenen "Genç ISTAC 3. Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması"nda, İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri birinci seçildi. 

İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri; Ömer Faruk Şengör, Hanne Türker, İlyas Atakan Yasak, Kübra Şen ve Şeyma Işık'tan oluşan takım yarışmaya, Araştırma Görevlisi Ömer Faruk Kafalı koçluğunda hazırlandı. Hazırlık aşamasında öğrenciler bir yandan gerçekleştirdikleri duruşmalarla hukuki bilgilerini çoğaltırken, diğer yandan da jest, mimik, konuşma ve hitabet konularında kendilerini geliştirdi. Yaklaşık 6 ay süren çalışmaların ardından üniversiteler arasında kıyasıya bir yarışla mücadele ederek, birinci olmayı başardı.  

ŞEHİR öğrencileri geçtiğimiz yıl da finale kalmıştı 
İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri geçtiğimiz yıl da Genç ISTAC 2. Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması'nda "En İyi Takım Ruhunu Sergileyen Takım" seçilerek yarı finale kalmayı başarmıştı.