FOTOĞRAF SERGİSİ: "WE THE MEDIA"
"WE THE MEDIA" fotoğraf sergisi 5 Aralık 2018 - 5 Ocak 2019 tarihleri arasında ŞEHİR Galeri'de.
Tarih:
5.12.2018 12:00
Saat:
YER : Öğrenci Merkezi, ŞEHİR Galeri
​​​​DÜZENLEYEN:
İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi

SERGİ AÇILIŞI:
5 Aralık 2018 - Saat: 12.00

Üniversitemiz Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinin fotoğraf çalışmalarından oluşan sergi 5 Ocak 2019 tarihinde kadar Öğrenci Merkezi binasındaki ŞEHİR Galeri'de ziyaret edilebilir.​

SERGİ HAKKINDA:
"Medya: Biz"
Medya, gelenekseli ya da yenisi ile davranışlarımız, seçimlerimiz ve hatta duygularımız üzerinde etkili oluyor. Özellikle akıllı teknolojiler, daha dar anlamda sosyal medya, iletişim yöntemlerimizi ve sosyal ilişkilerimizi zedeliyor adeta. Kitle iletişim araçlarının önem sırası da değişkenlik gösteriyor artık. Medya içeriklerine telefonlarımızdan, tabletlerden ve taşınabilir bilgisayarlardan ulaşabiliyoruz. Bu nedenle evlerimizin en ​merkezi yerine konumlandırdığımız televizyonlarımız biraz yalnızlığa terkedilmiş sanki. 
Diğer taraftan, çevrimiçi dünyada konuşma biçimimiz, kullandığımız kelimeler ve hatta kişiliğimiz hızla başkalaşabiliyor. Elbette çevrimiçi dünyada sadece olumsuzlukların var olduğunu iddia etmek hatalı olacaktır: Bilgiye hızlı ulaşabiliyor, tecrübelerimizi paylaşabiliyor ve hayatımızı anlamlandırmak için çeşitli yollar deniyoruz.
Bu çerçevede CTV 207 ve SOC 207 derslerini alan öğrencilerimiz, dersin öğretim görevlisi Dr. Ekmel GEÇER’in direktörlüğünde, insanların medya araçları ile ilişkilerini fotoğrafladılar. Ne var ki sonuçlar pek iç açıcı değil. Kafamızı nereye çevirsek, etrafındakileri unutup telefonlarına dalan onlarca insan gördük. 
Öğrencilerimizin fotoğraflarına bir göz atın. Bakalım siz ne düşüneceksiniz?