"Eskimeyen Film Günleri"nin Üçüncüsü 15-19 Ekim 2019 Tarihleri Arasında Gerçekleşecek
8.10.2019
Bilim ve Sanat Vakfı Türk Sineması Araştırmaları'nın Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteği ve İstanbul Şehir Üniversitesi'nin katkılarıyla düzenlediği "Eskimeyen Film Günleri" bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek.
​15 - 19 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Eskimeyen Film Günleri'nde, Yeşilçam'ın unutulmaz klasiklerinden, ödüllü Türk filmlerine uzanan geniş bir film seçkisi Bilim Sanat Vakfı'nda ve İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü'nde izleyici ile buluşacak. 
Yeşilçam'ın unutulmaz klasiklerinden ödüllü Türk filmlerine uzanan geniş bir film seçkisini izleyici ile buluşturacak olan etkinlikte, film gösterimlerinin yanı sıra yönetmen ve senarist söyleşileri ve "Başlangıcından Bugüne Türk Sinemasında Ses ve Müzik" başlıklı bir panel de gerçekleşecek.

3. Eskimeyen Film Günleri, 15 Ekim Salı günü Bilim ve Sanat Vakfı'nda, Vesikalı Yarim (1968) ve A Ay (1988) filmlerinin gösterimiyle başlayacak. 

"Başlangıcından Bugüne Türk Sinemasında Ses ve Müzik" Paneli 16 Ekim'de ŞEHİR'de

16 Ekim Çarşamba günü İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü İletişim Fakültesi Stüdyolarındaki Gösterim Salonu'nda Cennetin Çocukları (1977), Muhsin Bey (1987) ve Gizli Yüz (2000) izleyici ile buluşacak. Film gösterimlerinin ardından moderatörlüğünü İstanbul Şehir Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü Öğretim Üyesi Dr. ​Ayça Çiftçi'nin yapacağı, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nezih Erdoğan ve İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televiyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Özge Özyılmaz ile piyanist, besteci, ses tasarımcısı ve eğitmen Çiğdem Borucu'nun konuşmacı olarak yer alacağı "Başlangıcından Bugüne Türk Sinemasında Ses ve Müzik" başlıklı bir panel düzenlenecek.

​Yönetmen Nurettin Özel ve Yazar Selim İleri sinema sohbetlerinde izleyici ile buluşacak

17 Ekim Perşembe günü Teyzem (1986), Garip Bir Koleksiyoncu (1994) filmleri Bilim ve Sanat Vakfı'nda seyirciyle buluşacak. Film gösterimlerinin ardından Garip Bir Koleksiyoncu filminin yönetmeni Nurettin Özel ile "Milli Sinemaya Bugünden Bakmak" konulu özel bir söyleşi gerçekleştirilecek.

3. Eskimeyen Film Günleri, 18 Ekim Cuma günü Bilim ve Sanat Vakfı'nda gösterilecek  Çalıkuşu (1966), İstanbul’un Fethi (1951) ve Sivas (2014) filmleri ile devam edecek.

Etkinlik, 19 Ekim Cumartesi Lütfi Ö. Akad'ın yönettiği ve Selim İleri'nin senaryosunu yazdığı Yaralı Kurt (1972) filminin gösteriminin ardından gerçekleştirilecek olan ve usta yazar Selim İleri'nin Yeşilçam'da senaryosunu yazdığı filmlere dair anılarını ve izlenimlerini paylaşacağı Yeşilçam Sohbeti ile son bulacak. 

3. Eskimeyen Film Günleri etkinlik programı için tıklayınız.​

​​​​​