Ödüller ve Başarılar
Mart 2020
ŞEHİR Sinema Televizyon Bölümü Öğrencisi Ramazan KılıçŞEHİR Öğrencisi Ramazan Kılıç'a Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasından ÖdülŞEHİR Sinema Televizyon Bölümü öğrencisi Ramazan Kılıç "Depo İşçileri" isimli filmi ile Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması Kısa Film kategorisinde ikinci oldu.
Şubat 2020
ŞEHİR Sinema Televizyon Bölümü ÖğrencileriŞEHİR'li Sinemacılara T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulundan DestekT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulunun 2020 yılında destekleyeceği filmler açıklandı.
Kasım 2019
ŞEHİR Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda Ünlü Yücesoy'un Projesine TÜBİTAK DesteğiYüksekeğitim ve İşkolları ile Birlikte Oluşan Türkiye Kentsel Peyzajını AnlamakŞEHİR Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda Ünlü Yücesoy'un yürütücüsü olduğu "Yüksekeğitim ve İşkolları ile Birlikte Oluşan Türkiye Kentsel Peyzajını Anlamak" başlıklı proje, TÜBİTAK 1001 programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu.
Ekim 2019
ŞEHİR Sinema Televizyon Bölümü Öğrencisi Ramazan KılıçÖğrencimiz Ramazan Kılıç'ın "Servis" Adlı Filmine Altın Koza'dan ÖdülŞEHİR Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi Ramazan Kılıç, yeni kısa filmi "Servis" ile Adana Altın Koza Film Festivali "Ulusal Öğrenci Filmleri" kategorisinde "En İyi Kurmaca Film" ödülüne layık görüldü.
Eylül 2019
Doç. Dr. Ebru Kayaalp - Doç. Dr. Uğur Cevdet PanayırcıŞEHİR'li Akademisyenlerin Deprem İletişimi Araştırmasına TÜBİTAK Desteği"Bilim İnsanları ve Vatandaşlar Arasında Bilim İletişimi" projesi, TÜBİTAK ARDEB SOBAG tarafından desteklenmeye uygun bulundu.
Temmuz 2019
İstanbul Şehir Üniversitesi ŞEHİR, Öğrenci Memnuniyeti En Yüksek Üniversiteler Arasında Yer Aldı İstanbul Şehir Üniversitesi, kampüs yaşamı ve öğrenme imkanları açısından öğrenci memnuniyeti en yüksek üniversiteler arasında yerini aldı.
Temmuz 2019
ŞEHİR Sinema Televizyon Bölümü ÖğrencileriTRT'nin Kısa Film Yarışmasında ŞEHİR'li Öğrencilere 1.'lik ve 2.'lik ÖdülüŞEHİR Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileri Ömer Çolak ile Ramazan Kılıç, “TRT Genç İletişimciler Yarışması”nda “Kısa Film” kategorisinde, birincilik ve ikincilik ödülünü kazandılar.
Mart 2019
ŞEHİR Sinema ve TV Bölümü Öğrencisi Taner EserŞEHİR Sinema ve TV Bölümü Öğrencisi Taner Eser'in Kısa Filmine ÖdülHayata Bağış Derneği’nin organ bağışının önemine dikkat çekmek ve toplumsal bir bilinç oluşturmak amacıyla düzenlediği üniversitelerarası kısa film yarışmasında ŞEHİR Sinema ve TV Bölümü öğrencisi Taner Eser, ikincilik ödülünün sahibi oldu.
Ocak 2019
ŞEHİR İletişim Fakültesi Öğrencisi Yiğit Ege Yazar17. Dhaka Uluslararası Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu ÖdülüŞEHİR İletişim Fakültesi öğrencisi Yiğit Ege Yazar, uluslararası film festivalinden ödülle döndü.

​​​​​​​​​​​​​​