ŞEHİR'in Üç Öğrencisi Dünyanın En İyi Üniversitelerine Kabul Edildi
2.03.2018
İstanbul Şehir Üniversitesinin üç öğrencisi Harvard, Oxford ve Freie üniversitelerinden kabul aldı.
​Köklü geçmişi ile 1986 yılından bu yana eğitim ve düşünce hayatına katkı sağlayan Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan ve gerçek bir vakıf üniversitesi olma hedefiyle yola çıkan İstanbul Şehir Üniversitesinin üç öğrencisi dünyanın en iyi üniversitelerine kabul edildi.

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi Esra Nur Turan Harvard Üniversitesi’nden, Tarih Bölümü öğrencisi Fatma Aladağ Oxford Üniversitesi’nden, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Ramazan Emre Midilli ise Berlin'deki Freie Üniversitesi'nden kabul aldı.
İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, "Özgün, katılımcı, evrensel, özgürlükçü perspektifi ve zenginleşen ekibiyle öğrencilere parlak bir kariyer fırsatı sunan İstanbul Şehir Üniversitesi, güçlü akademik kadrosu ve imkânları ile öğrencilerini geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlıyor. Öğrencilerimizin başarıları da uluslararası standartlarda yapılandırdığımız programlarımızın kalitesini gösteriyor. İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerine sa​dece güçlü bir alan eğitim sunmuyor aynı zamanda etkin bir yabancı dil eğitimi alma imkanı da sunuyor. Güçlü dil becerileri ve akademik kapasiteleriyle öğrencilerimiz uluslararası alanda rekabet edebilecek yeterliliklere sahip oluyorlar. Bu nedenle, uluslararası başarıları artarak devam ediyor. Üç öğrencimizin daha dünyanın önde gelen üniversitelerinde çalışmalarına devam edecek olmaları dolayısıyla mutluyuz ve gururluyuz" dedi.