Avrupa Psikologlar Birliği Psikoterapi Uzmanlığı Komitesi Üyeliği
15.10.2018
ŞEHİR Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak, Avrupa Psikologlar Birliği (EFPA) bünyesindeki Psikoterapi Uzmanlığı Komitesi’ne (EuroPsy Specialist European Awarding Committee for Psychotherapy S-EAC Psychotherapy) seçildi.
​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı Direktörü Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak; meslek örgütleri üyeliğine bir yenisini daha ekledi. Prof. Dr. Pekak, EFPA bünyesindeki Psikoterapi Uzmanlığı Komitesi’ne dört yıllığına seçildi.

Psikoterapi konusundaki uzmanlığı EFPA Ulusal Ödüllendirme Komitesi tarafından tanınan Prof. Dr. Pekak’ın görevleri arasında, EFPA Europsy-Psikoterapi Uzmanlığı TPD Ödüllendirme Komitesi Başkanlığını da yürütmüştür.

Prof. Dr. Pekak; Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Doktora, New School for Social Research, NYC’de post-doktora programlarını tamamladı. Psikoterapi Araştırmaları ve Şema Terapi alanlarında yürüttüğü çalışmalarla, ulusal ve uluslararası arenada çalışmalarını çok yönlü sürdürmektedir.