Öğrencilerimiz Cambridge, Oxford ve KU Leuven'de Çalışmalar Yürütecek
3.07.2019
İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri dünyanın önde gelen üniversitelerinden Cambridge, Oxford ve Katholieke Universiteit Leuven'de akademik çalışmalara katılacaklar.
​​​​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi Sümeyra Bengisu Akkurt, Katholieke Universiteit Leuven'de araştırma asistanlığı yapmak üzere kabul aldı. Öğrencimiz Sümeyra Bengisu Akkurt, Sosyal ve Kültürel Psikoloji Merkezi'nde sosyal kimlik, gruplar arası ilişkiler, duygu ve motivasyon üzerinde kültürün etkisi konularında yürütülen çalışmalara Prof. Batja Mesquita süpervizörlüğünde araştırma asistanlığı yapacak.

İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Gülnihal Aydınlı, University of Cambridge, Faculty of Music’te Dr. Peter McMurray’in asistanlığını yapacak. Aynı zamanda müzisyen olan Gülnihal Aydınlı, müzik sosyolojisi alanında çalışmalar yürütecek. Öğrencimiz Gülnihal Aydınlı, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde çift anadal ve Tarih bölümünde de yandal yapıyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi Rahime Aksa Boyraz, University of Oxford'da Dr. Geri Della Rocca de Candal ile Osmanlı ekonomisi üzerine yazacakları makalede eş yazar olarak rol alacak. Öğrencimiz Rahime Aksa Boyraz bu yaz ayrıca, University of Cambridge tarafından yayınlanacak olan orta çağ şehir tarihi hakkındaki bir ders kitabının yazımında, Leiden University'de Dr. Jeffrey Fynn-Paul ile çalışacak. Öğrencimiz Hukuk Fakültesi'nde çift anadal yapıyor ve İngilizce'nin yanı sıra Rusça ve Klasik Arapça da biliyor.​

​​​​​​