Doç. Dr. Hasan Kösebalaban ve Yüksek Lisans Mezunumuz Ajdin Didic’in Birlikte Kalame Aldıkları Makale The International Spectator’da
3.10.2019
Türkiye’nin Rusya ile kurduğu stratejik ortaklığı konu alan makale The International Spectator dergisinde yayımlandı.
​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Kösebalaban ile Siyaset Bilimi Yüksek Lisans mezun öğrencisi Ajdin Didic'in birlikte kaleme aldıkları "Türkiye'nin Rusya ile Yakınlaşması: İddialı Bandwagon" başlıklı makalesi, 'The International Spectator' Dergisi'nde yayımlandı. 

İtalyan menşeili uluslararası ilişkiler dergisi 'The International Spectator'da yayımlanan "Türkiye'nin Rusya ile Yakınlaşması: İddialı Bandwagon" makalesi; Türkiye'nin Batılı müttefikleriyle dengeli bir ilişki kurmak yerine neden Rusya ile stratejik ortaklık kurduğunu irdeliyor. Suriyeli Kürt grupların ABD'nin koruması altında güçlenmesinin Türkiye'yi Rusya'ya yaklaştırdığını dile getiren makale; iki ülke arasında kurulacak uzun vadeli bir ittifakın, tarihsel ve jeo-politik farklılıklar üzerinden sağlanacak uzlaşmaya bağlı olduğunu dile getiriyor.

Makaleye ulaşmak için tıklayın.