18-29 Temmuz 2019 Tercih Günleri
İstanbul Şehir Üniversitesi Tercih Günleri 18-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında Dragos Kampüste.
Tarih:
18.07.2019 09:00
Saat:
YER : Dragos Kampüs
​​​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi’nin 2019-2020 Akademik Yılı Tercih Günleri Tanıtım Etkinliği, 18 – 29 Temmuz tarihleri arasında Dragos Kampüs’te gerçekleştirilecek. Hafta içi ve hafta sonu her gün 09:00-18:00 saatleri arasında düzenlenecek etkinliklerde, deneyimli tercih danışmanları tarafından her öğrenciye özel danışmanlık hizmeti verilecek. Öğrenciler başta İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan olmak üzere, üniversitenin akademik kadrosuyla tanışıp merak ettikleri soruları sorma fırsatı bulacak. İstanbul Şehir Üniversitesi, yüksek oranlardaki ÖSYS burslarının yanı sıra bu yıl ilk kez vereceği Komşu Bursu ve Anlaşmalı Okul İndirimi ile hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen öğrenciler için geleceğe açılan kapı olacak.

Yaklaşık 6000 öğrencisi, 2500’e yakın mezunu, 83 ülkeden 1000 civarında uluslararası öğrencisiyle önemli akademik başarılara imza atan İstanbul Şehir Üniversitesi, Dragos Kampüs’te üniversite adaylarını ağırlayacak. 18 – 29 Temmuz tarihleri arasında hafta içi ve hafta sonu her gün 09.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Tercih Günleri Tanıtım Etkinliği’nde, deneyimli tercih danışmanları tarafından her öğrenciye özel danışmanlık hizmeti verilecek. İstanbul Şehir Üniversitesi’nin sunduğu akademik ve sosyal olanaklar uzman rehberler tarafından aday öğrencilere ve velilere detaylı bir şekilde anlatılacak. Etkinliklerde öğrenciler, üniversitenin deneyimli akademik kadrosuyla tanışıp merak ettikleri soruları sorma fırsatı da bulacak. 

İstanbul Şehir Üniversitesi, sahip olduğu 30 lisans ve 13 önlisans programıyla, kurulduğu günden bu yana ÖSYS puanına göre hak edilen burs ve indirimler ile sınırlı kalmayarak, her öğrenciye hitap edebilecek çeşitli burs ve indirim imkanları sunuyor. Başarılı öğrencileri ödüllendiren ve bilimsel arayışlarında onlara her türlü desteği veren İstanbul Şehir Üniversitesi, bu yıl ilk kez vereceği “Komşu Bursu” ile Kartal, Maltepe ve Pendik ilçelerinde ikamet eden veya bu bölgelerdeki liselerden mezun olan öğrenciler yüzde 10 indirim uygulayacak. Ayrıca yine bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Anlaşmalı Okul İndirimi sayesinde de, ikili protokol yapılan liselerde okuyan öğrencilere, burs imkanı sağlanacak.

Kesintisiz burs imkânı

Adaylar, üniversiteye giriş sınavında aldıkları puana göre; İstanbul Şehir Üniversitesi’nin sunduğu Tam Burslu, %75 İndirimli, %50 İndirimli, %25 İndirimli ya da Tam Ücretli kategoride, farklı programlara yerleşebiliyor. Tam burslu kategoride yerleşen öğrenciler, ücretten % 100 muafiyetin yanı sıra ilk 5000 içinde yer almaları durumunda yurt bursu, yemek bursu ve aylık nakit ödeme gibi farklı olanaklardan faydalanabiliyor. %75, %50, %25 ve tam ücretli kategoride bir programa yerleşen öğrenciler ise bununla sınırlı kalmaksızın aranan şartları sağlamaları durumunda, farklı burs ve indirim seçeneklerini mevcut burslarıyla birleştirebiliyor. Öğrencilerine kesintisiz burs imkanı sunan İstanbul Şehir Üniversitesi’nde; öğrenim ücretinden muafiyet, aylık ödenen nakit burslar ve ek haklar, belirlenen azami süreler içinde öğrenci öğrenimine ve derslerine devam ettiği sürece veriliyor. 

Toplu taşıma sayesinde şehirle iç içe bir üniversite hayatı

Kartal sahilindeki Dragos Kampüs’te, öğrencilerine geniş olanaklar sağlayan İstanbul Şehir Üniversitesi; toplam 7 fakülte, 3 enstitü ve 1 meslek yüksekokulu ile nitelikli bir eğitim sunuyor. Yepyeni sınıf ve laboratuvarlar; zengin kütüphane, spor tesisleri, alternatif sosyalleşme ve çalışma alanları da öğrencilere eşsiz bir kampüs deneyimi yaşatıyor. Türkiye’nin bisiklet altyapısı düşünülerek inşa edilen ilk kampüsü olan Dragos’tan bisikletle, Kadıköy’e Tuzla’ya kadar da kesintisiz gidebilmek de mümkün. Ayrıca metro, deniz otobüsü ve E-5’e 5 dakikalık mesafede bulunan İstanbul Şehir Üniversitesi, sene başında açılan açılan Gebze-Halkalı tren hattının Cevizli istasyonuna da yalnızca 1 dakika uzaklıkta yer alıyor. 

Faydalı Linkler