16. Caz Afişi Yarışması Üçüncülük Ödülü
18.01.2018
​ŞEHİR öğrencileri başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Grafik Tasarımı Programı öğrencimiz Osman Melih Kızıl, 300 afiş çalışmasının katıldığı 16. Caz Afişi Yarışmasında 3. oldu.
​​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Grafik Tasarımı Programı 2. sınıf öğrencisi Osman Melih Kızıl, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 16. Caz Afişi Yarışmasında dereceye girdi. Toplam 300 afiş çalışmasının başvuru yaptığı yarışmada 3. olarak önemli bir başarıya imza atan Osman Melih Kızıl’ın afişi dereceye giren 28 afiş ile birlikte 25. İzmir Avrupa Caz Festivali süresince Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi​nde sergilenecek.

Osman Melih Kızıl’ın sadelikten ilham aldığı tasarımın danışmanlığını İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı​ Programı Öğretim Görevlisi Onur Aşkın yaptı. Tasarımda esin kaynağının sadelik olduğunu belirten Osman Melih Kızıl, "Ben genel olarak hayatımda da sadelikten ve şıklıktan yanayım. Bu nedenle yaptığım çalışmada da kafa karıştırıcı olmayan, sade ve şık bir çalışma sergilemek istedim" dedi.

Öğrencimizin afişine ​ulaşmak için tıklayınız​.