"İZLER" Sergisi Dragos Kampüste Açıldı
21.05.2018
ŞEHİR Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen "İZLER" Sergisi, Dragos Kampüsünün üniversite olmadan önceki işlevlerine ve geçmişine ışık tutuyor. Dragos Kampüsünde yer alan ŞEHİR Galeri'deki sergi, 11 Haziran’a kadar ziyarete açık olacak.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen "İZLER: Tekel Fabrikasından İstanbul Şehir Üniversitesine" başlıklı sergi, Dragos Kampüsünde açıldı. İzler Sergisi; İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsünün üniversite olmadan önceki işlevlerine ve özellikle Tekel Fabrikası olduğu dönemlere ışık tutmayı amaçlıyor. Eşyalar, evraklar, fotoğraflar ve çizimlerin takibiyle mekana dair kimliklerin, süreçlerin, deneyimlerin, üretimlerin, kısacası değişim ve dönüşümlerin izlerini süren sergi, 11 Haziran'a kadar ŞEHİR Galeri'de ziyarete açık olacak. 

İstanbul Şehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Şehir Araştırmaları Merkezi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi ortaklığında hayata geçirilen İzler Sergisi; mekanın ve dönüşümünün izleri, kimliklerin izleri, üretimin izleri, deneyimlerin izleri ve gündelik yaşamın izleri başlıkları altındaki beş​ ana bölümden oluşuyor.