ŞEHİR Kamu Hukuku ve Özel Hukuk Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında Avukat, Savcı ve Hakimlere %40 İndirim İmkanı!
22.07.2019
ŞEHİR Kamu Hukuku ve Özel Hukuk Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına Başvurular Başladı! Son Başvuru Tarihi 31 Ağustos 2019.
​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ergun Özbudun ve Prof. Dr. Serap Yazıcı gibi alanında saygın akademisyenlerin ders vereceği Kamu Hukuku ve Özel Hukuk Yüksek Lisans ve Doktora Programları; 2019-2020 Akademik Yılında avukat, savcı ve hâkimlere %40 indirim imkânı sunuyor. Yüksek lisans ve doktora programlarına son başvuru tarihi 31 Ağustos 2019.

Yaklaşık 6000 öğrencisi, 2500’e yakın mezunu, 83 ülkeden 1000 civarında uluslararası öğrencisiyle önemli akademik başarılara imza atan İstanbul Şehir Üniversitesinin, Kamu Hukuku ve Özel Hukuk yüksek lisans ve doktora programlarına 2019-2020 akademik yılı için başvurular başladı. 
Kamu hukuku ve özel hukuk alanlarında donanımlı bilim insanı ve araştırmacılar yetiştirmeyi hedefleyen programlar kapsamında; avukat, savcı ve hâkimlere %40 indirim imkânı sunuluyor. 

İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi akademik kadrosunda yer alan, anayasa hukuku alanındaki en önemli isimlerden Prof. Dr. Ergun Özbudun da, Kamu Hukuku Yüksek Lisans ve Doktora Programları kapsamında “Anayasa Yapımı ve Anayasa Değişiklikleri" dersini verecek. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki programlara son başvuru tarihi ise 31 Ağustos 2019. 

ŞEHİR Hukuk Fakültesi öğrencileri ulusal ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettiriyor
Güçlü akademik kadrosu ve imkânları ile öğrencilerini geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlayan İstanbul Şehir Üniversitesi, Hukuk Fakültesi öğrencilerinin elde ettiği başarılarla da adından söz ettiriyor. Bu başarılar arasında; Prof. Dr. Rona Serozan Kurgusal Duruşma Yarışması “En İyi Davacı Dilekçesi" ve “En İyi Davalı Dilekçesi" birincilikleri ile “Genç ISTAC 3. Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması" birinciliği yer alıyor. 
İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin arabuluculuk alanında dünyadaki en prestijli organizasyonların başında gelen Uluslararası Arabuluculuk Yarışmasında elde ettikleri dünya beşinciliği sayesinde, ilk defa bir Türk takımı bu yarışmada çeyrek finale yükselmiş oldu. Hukuk Fakültesi öğrencileri daha önce de Chicago merkezli INADR'nin (International Academy of Dispute Resolution) düzenlediği yarışmalarda bireysel ve takım olarak önemli başarılar elde etmiş, böylece İstanbul Şehir Üniversitesi geçtiğimiz yıl İstanbul INADR Arabuluculuk Turnuvası'na da ev sahipliği yapmıştı. 

​​​