İletişim Fakültesi Stüdyoları
Araştırmalarınızı geliştirmek ve artırmak için daha iyi teknoloji ve geniş imkanlar, İstanbul Şehir Üniversitesi laboratuvarlarında ve stüdyolarında sizi bekliyor.
​​​​​​​​Multimedya Laboratuvarı​
İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri, post-prodüksiyon aşamasına gelen film ve televizyon projelerini Macintosh veya Windows tabanlı, Adobe Creative donanımlı kurgu setlerinin olduğu Multimedya Laboratuvarında tamamlama olanağına sahiptir.​
​​​TV Stüdyosu & Green Box Stüdyosu​
Öğrenciler aldıkları teorik dersleri, tam donanımlı TV stüdyosunda pratiğe dökerek, sektörün eleman ihtiyaçlarının karşılanmasında her zaman bir adım öndedir.
İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi, sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek aynı teknolojiyi bünyesinde barındırır ve öğrencilerini iş yaşamına en iyi şekilde hazırlar.
Karakter jeneratörü ve playout sistemine sahip TV stüdyosunda HD yayın yapma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca stüdyoda soyunma kabinleri, duş ve makyaj odası da bulunur. 
Öğrenciler, TV ve drama ışık bilgisi, çekim teknikleri ve green box (yeşil perde) kullanım teknikleri ile teorik bilgilerini bir araya getirerek öğrendiklerini bu alanlarda rahatlıkla pratiğe çevirebilirler.

ŞEHİR FM Stüdyosu
İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri ŞEHİR FM çatısı altında radyo yayıncılığını öğrenip bu alandaki yayın ve yapım heyecanını online olarak deneyimlerler.

ŞEHİR FM'i dinlemek için tıklayın.
​​​Fotoğraf Stüdyosu​
Uygulamalı ders yapabilme imkan ve donanımına sahip Fotoğraf Stüdyosu, öğrencilerin model ve ürün fotoğrafçılığı gibi alanlarda çalışma yapmasına olanak sağlar.
Ses Kayıt Odası​
Profosyonel ses yalıtım malzemesi ile izole edilen ses kayıt odasında, öğrenciler projeleri için dublaj kayıtlarını gerçekleştirebilir ve sonrasında miksajlarını tamamlayabilirler. Ayrıca Diller Okulu sınav ve eğitim kayıtlarını da ses kayıt odasında yapar.
TV Kontrol Odası​
Karakter jeneratörü (KJ) ve easy playout sistemi içeren ve ayrıca HD yayın ve kayıt yapma imkanı sunan reji odasında; Black Magic DeckLink 4K extreme kart, Panasonic HS450 switcher ve resim masası bulunur. Öğrenciler bu donanımlar sayesinde profosyonel TV yayıncılığı hakkında gereken tecrübeyi edinmiş olurlar ve edindikleri deneyimlerle sektörde kendilerine kolayca yer edinebilirler.
​​​Mekanik Odası​
Teknik ekipman hakkında bilgiyi Mekanik Odasından alabilirsiniz.​
​​​Stüdyo Sorumlusu Odası​
Öğrencilere ve akademisyenlere teknik destek sağlayan, ekipmanların korunmasından ve sağlıklı biçimde işleyişinden sorumlu kişilerin bulunduğu odadır.​
​​​Erkek Giyinme Odası​
Stüdyolarda çekimi planlanan programlara gelecek erkek konukların kostümlerini değiştirdikleri alandır.
​​​Kadın Giyinme Odası​
Stüdyolarda çekimi planlanan programlara gelecek kadın konukların kostümlerini değiştirdikleri alandır.
​​​Makyaj Odası​​
Stüdyolarda çekimi planlanan programlara gelecek konukların ve öğrencilerin projeler gereğince makyajlarını yaptıkları alandır.​
​​​Çekim ve Gösterim Salonu​
Öğrencilerin gerektiğinde ışık ve çekim teknikleriyle ilgili pratik yapabildikleri, gerektiğinde ise çalışmalarını izleyip üzerine tartıştıkları salondur.​
​​​Derslik​
Yayın ve yapım hakkında teorik bilgiler bu sınıfta verilir.​
​​​Arşiv​
Öğrencilerin ve akademisyenlerin yapmış oldukları çalışmaların muhafaza edildiği alandır.
​​​Malzeme Deposu
Öğrencilerin projelerini gerçekleştirmek için kullandıkları ekipmanların uygun ortamda korundukları alandır.​​

EKİPMANLARIN REZERVASYONU HAKKINDA

İletişim Fakültesi öğrencileri başta olmak üzere tüm İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin faydalanabildiği ekipman rezervasyon sisteminde öğrenciler ifstudyo@sehir.edu.tr​ adresinden istedikleri ekipmanların randevusunu alarak belirttikleri zaman aralığında projelerini gerçekleştirebilirler.​