Hakkımızda
​​İstanbul Şehir Üniversitesi İleri Mikro ve Nano Aygıtlar Laboratuvarı, İstanbul Kalkınma Ajansının (İSTKA) desteği ile 2017 yılında, ülkemizde yüksek güç elektroniği ve geniş bant aralıklı yarı-iletken teknolojilerinde ilerlemesinde öncü olmak adına kuruldu.

İleri Mikro ve Nano Aygıtları Laboratuvarı temel olarak; nano yapı fabrikasyonu sistemi (MOCVD) odası, aygıt fabrikasyon odası ve görüntüleme, test ve modelleme odalarından oluşmaktadır.

Laboratuvarın başlıca imkan, ekipman ve cihazları olarak; mikro ve nano yapıların fabrikasyonu sistemi, taramalı elektron mikroskobu, aygıt fabrikasyon odası, prob istasyonu ve mikro/nano aygıtların elektriksel ve optik test cihazlarını içermektedir. Genel eğitim ve araştırma alanları; mikro/nano aygıtların tasarımı, fabrikasyonu ve testleri, nanoelektronik ve nanofotonik olarak sıralanabilir.

İletişim

İleri Mikro ve Nano Aygıtlar Laboratuvarı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz nano-mikrolab@sehir.edu.tr ve kasifteker@sehir.edu.tr​​​ adreslerine e-mail gönderebilirsiniz.