Devam Eden Projeler
Kasım 2019
ŞEHİR Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda Ünlü Yücesoy'un Projesine TÜBİTAK DesteğiYüksekeğitim ve İşkolları ile Birlikte Oluşan Türkiye Kentsel Peyzajını AnlamakŞEHİR Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda Ünlü Yücesoy'un yürütücüsü olduğu "Yüksekeğitim ve İşkolları ile Birlikte Oluşan Türkiye Kentsel Peyzajını Anlamak" başlıklı proje, TÜBİTAK 1001 programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu.
Haziran 2019
İstanbul Şehir Üniversitesi Şehir Araştırmaları MerkeziTürkiye'nin Akıllı ve Sürdürülebilir Kentsel Gelişiminin Kültürel Miras Perspektifi ile Güçlendirilmesi"Türkiye’nin Akıllı ve Sürdürülebilir Kentsel Gelişiminin Kültürel Miras Perspektifi ile Güçlendirilmesi" konulu proje başvurusu, Katip Çelebi-Newton Fund Research Environment Links Grants tarafından kabul edildi.
Mart 2019
ŞEHİR Öğretim Üyesi Dr. Yunus Uğur‘un Projesine TÜBİTAK Desteği 19. Yüzyıl İstanbul Tekkelerini Mekânsallaştırmak: Yerleşim ve Ağ HaritalarıŞEHİR Öğretim Üyesi ve Şehir Araştırmaları Merkezi Müdürü Dr. Yunus Uğur'un yürütücülüğünde hazırlanan "19. Yüzyıl İstanbul Tekkelerini Mekânsallaştırmak: Yerleşim ve Ağ Haritaları" projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenecek.
Mart 2018
İstanbul Şehir Üniversitesi Şehir Araştırmaları Merkeziİstanbul Kültürel Mirası Koruma Stratejileri ve UNESCO Dünya Miras Alanları Sosyal Araştırması, İBB, BİMTAŞ (2015-2016)İstanbul’un genelini bütüncül bir koruma anlayışı içinde ele almakla birlikte, tarihi merkezleri korumak üzere hazırlanmıştır.
Mart 2018
İstanbul Şehir Üniversitesi Şehir Araştırmaları MerkeziFatih, Eyüp, Üsküdar ve Beyoğlu İlçeleri Türbe, Hazire ve Kabir Yerlerine Yönelik Araştırma, Tanıtım, Web Sitesi ve Yayın Hazırlanması, İBB (2016)Proje, İstanbul genelinde Osmanlı toplumunun kültürel zenginliğini ifade eden en değerli unsurlardan biri olan türbe, hazire ve kabir yerlerine ilişkin envanter çalışmasını kapsamaktadır.
Mart 2018
İstanbul Şehir Üniversitesi Şehir Araştırmaları MerkeziOsmanlı Şehirleri (1450-1700) Tipolojileri ve AtlasıBu projenin amacı Osmanlı şehirleri için karşılaştırmalı tarih çalışmalarına imkan tanıyacak bir zemin oluşturmaktır.
Şubat 2018
ŞEHİR Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus UğurOsmanlı Şehirlerini Haritalamak: Sosyo-Mekânsal Benzerlikler ve Özgünlükler (1520-1540)ŞEHİR Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Şehir Araştırmaları Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Uğur'un projesine TÜBİTAK desteği

​​​​​​​​​​​​