PMI Uyumlu Proje Yönetimi Eğitimi
Bu eğitim proje yönetimi konusundaki çalışmalarıyla dünya çapında ün kazanan ve proje yönetimi alanında en sık referans alınan Project Management Institute (PMI) tarafından yayınlanan Project Management Body of Knowledge (PMBOK) kitabını temel almaktadır.  Eğitim kapsamında en kapsamlı haliyle proje yönetimi yaklaşımları anlatılacaktır. PMP sınavına girmek isteyen ya da sadece kendisini proje yönetimi alanında geliştirmek isteyen kişilere göre tasarlanan eğitim toplamda 42 saat sürecektir.

​​​​​​EĞİTİM İÇERİĞİ: 

1.Tanıtım:

Eğitimin ilk kısmında proje yönetimi terminolojisi tanıtılacak, temel süreçler ve kavramlar anlatılacaktır. PMP sertifikası almak isteyen adaylar için izleyecekleri süreçler, sertifikasyon sınavı, PMI üyeliği ve sertifikasyonun devamı için kullanacakları CCRS sistemi gibi tüm hususlar detaylarıyla anlatılacaktır. 

2. Proje Yönetimine Yaklaşımlar ve PMI Proje Süreçleri

Proje yönetimi farklı ihtiyaçlara göre farklı yaklaşımların geliştirildiği geniş bir alandır. Bu kısımda proje yönetiminin genel tanımı, mantığı, farklı proje yönetim döngüsü tipleri ve PMI proje yönetim süreçleri anlatılacaktır. 

3. Proje Yönetimi Bilgi Alanları

Bu kısımda proje yönetimin bilgi alanları olan Entegrasyon, Kapsam, Zaman, Maliyet, Kalite, Kaynak, İletişim, Risk, Satın Alma, Paydaş Katılımı konuları anlatılacaktır. Bilgi alanları ve alt süreçlerinin tamamı ilgili teknik ve araçlarıyla beraber tartışılacaktır. Eğitimin ana gövdesini bu kısım oluşturmaktadır. 

4. Genel Değerlendirme

Eğitim sonunda PMP sınavını referans alan 50 adet soru çözülecek ve genel olarak eğitim istişare edilecektir.

 

KİMLER KATILMALI:

Proje yönetimi konusunda ilk defa bilgi alacak ya da bilgisini derinleştirmek isteyen ve PMP sınavına girmek isteyen her alandan profesyoneller ve yeni mezunlar. 

*Bu eğitim PMP sınavına girmek için gerekli olan 35 saat eğitim şartını karşılamaktadır.

*Katılımcılara PMI Proje Yönetim Terimleri Sözlüğü İngilizce ve Türkçe olarak hediye edilecektir. 

Başvuru Formu için Tıklayınız 

 

EĞİTİM TARİHLERİ: 24 Kasım – 09 Aralık 2018 Tarihleri Arasında Her Cumartesi – Pazar 09.30- 17.30 

EĞİTİM YERİ: Dragos Kampüs 

EĞİTİM ÜCRETİ: 

Kişi Başı ücret: 1.800 TL (KDV Dahil) 

ŞEHİR Öğrencilerine %40 (1.080 TL), Anlaşmalı Kurum çalışanlarına ise %20 (1.440 TL) indirim yapılmaktadır. 

Ödeme koşullarıyla ilgili olarak Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi ile iletişime geçiniz.​ 

DETAYLI BİLGİ

44 44 034 /9872

ybm@sehir.edu.tr