Uygulamalı Mülakat Teknikleri Eğitimi
Uygulamalı Mülakat Teknikleri Eğitimi

​​​​​​EĞİTİMİN AMACI 

Mülakat; ölçme ve değerlendirme araçları içinde en sık kullanılan ve insan faktörünün en çok ön planda olduğu yöntem olarak değerlendirilmektedir. Yapılandırılmış mülakatlar; gerçek yetenekleri keşfetmek, ekibe nitelikli profesyonelleri kazandırmak, ölçme ve değerlendirmede objektif olmak, karar vermede kalibrasyonu sağlamak, profesyonel İnsan Kaynakları algısı yaratmak gibi günümüz organizasyonları için kritik öneme sahip konularda en değerli katkıyı sağlayabilir.

Günümüzde doğru tekniklerle mülakat yapmak sadece İşe Alım bölümlerinin bir konusu değil; ekip kuran, ekip yöneten, oyuncu değişikliği yapan tüm bölüm yöneticileri ile genç yeteneklerle, deneyimli profesyonellerle çalışmak isteyen tüm şirketlerin bir gereksinimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu anlayışla oluşturulan Uygulamalı Mülakat Teknikleri Sertifika Programı'nda, mülakat öncesi ve sonrası, mülakatın kendisi ile birlikte bütünsel bir bakış açısıyla ele alınmaktadır. Özgeçmiş okuma teknikleri, soru hazırlama ve sorma yöntemleri, adaya göre mülakat taktikleri, yetkinlik-yetenek temel kavramlar, aday değerlendirme ve değerlendiricilerin kalibrasyonu gibi konular eğitim kapsamında uygulamalı olarak ele alınmaktadır. ​


KİMLER KATILABİLİR? 

Bu eğitimi insan kaynakları alanında kariyer hedefleyenler, ekip yöneten / yönetmeye aday tüm orta ve üst kademe yöneticiler, işe alım alanında uzmanlaşmayı hedefleyenler alabilir.

EĞİTMEN

Mehmet Erkan Aydın

Türk Telekom Grubu  (Turk Telekom&Avea&TTNET)  İşe Alım Grup Müdürü,

Mülakat Anıları, Bir Başka İnsan Kaynakları (2007) ve İşte Mülakat (2009) kitaplarının yazarı, HRdergi ve Kariyer Dergi köşe yazarı,

YER 

DRAGOS KAMPÜSÜ 

ŞEHİR ALTUNİZADE
Kuşbakışı Cad. No: 17/2
Altunizade - Üsküdar – İstanbul​

​​Harita için tıklayın. ​

TARİH - SÜRE​​

20-21 Ocak 2018  2 gün / 12 saat 

ÜCRET

Program Ücreti: 700 TL + KDV

Ödeme koşullarıyla ilgili olarak Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi ile iletişime geçiniz.​

İNDİRİMLER:

  • İstanbul Şehir Üniversitesi öğrenci ve çalışanlarına %15,
  • Anlaşmalı kurum çalışanlarından; 1 – 4 arası katılımcıya %10,
  • İstanbul Şehir Üniversitesi mezunlarına %10,
  • Aynı kurumdan 5 kişiden fazla katılım gösteren gruplara %15,

*İndirimler birleştirilemez. 

BELGE ​​​

Her katılımcı, eğitime yüzde 80 katılım şartını karşılaması durumunda belge almaya hak kazanacaktır. Katılım şartlarını karşılayan adaylara İstanbul Şehir Üniversitesi logolu katılım/başarı belgesi verilir.

Sertifika mı? Katılım belgesi mi ?

42 saat ve üzerindeki tüm eğitimlerde sertifika, 42 saatin altındaki eğitimlerde katılım/başarı belgesi almaya hak kazanırsınız.

Bazı programlarda ödev ya da proje uygulanmaktadır. 

BAŞVURU ve DETAYLI BİLGİ ​​

Ön başvuru için tıklayın.

Detaylı bilgi için: ybm@sehir.edu.tr /  0533 598 0956