Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi

​​​Eğitimin Amacı:

6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ve Yönetmeliği’ne göre arabulucu olmak isteyenlerin, Adalet Bakanlığı tarafından izin verilen eğitim kurumlarından en az 84 saatlik ve resmi müfredata uygun eğitim alınması gerekmektedir. İstanbul Şehir Üniversitesi, Adalet Bakanlığı tarafından arabuluculuk eğitimi vermeye yetkili eğitim kurumlarındandır. Üniversitemiz ve CADR yaptığı iş birliği ile uluslararası standartlarda arabuluculuk eğitimi vermekte ve arabuluculuk sınavında en yüksek başarıyı hedeflemektedir. Eğiticilerimiz Temel Arabuluculuk Eğitimi El Kitabının yazarları arasında yer almaktadır.

Eğitime Katılım Koşulları:

6325 sayılı “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu” ile “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği”ne göre en az beş yıllık kıdeme sahip hukuk fakültesi mezunları, arabuluculuk eğitimi aldıktan ve Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak yazılı sınavda başarılı olduktan sonra arabuluculuk siciline kayıt olabilirler. Sicile kayıt şartları aynı zamanda eğitime kayıt şartıdır. 

Eğitim Programı:

Modül 1- Çatışma Teorisi

Modül 2- Arabuluculuk Nedir?

Modül 3- Arabuluculuk Sürecinin Temel İlkeleri

Modül 4- Arabulucu Kimdir?

Modül 5- Arabuluculuğun Aşamalarının Gözden Geçirilmesi

Modül 6- Arabuluculuğun Aşamaları: Hazırlık Aşaması

Modül 7- Arabuluculuğun Aşamaları: Başlangıç Aşaması

Modül 8- Arabuluculuğun Aşamaları: İnceleme Aşaması

Modül 9- Arabuluculuğun Aşamaları: Müzakere Aşaması

Modül 10- Arabuluculuğun Aşamaları: Sonuç / Anlaşma Aşaması

Modül 11- Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Farklılık Ve Arabuluculuk

Modül 12- Uygulama Eğitimi

Modül 13- Arabuluculuk Mevzuatı

Modül 14- Arabuluculukta Etik 

Eğitim Sonunda Verilen Belgeler:

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kişilere, Üniversitemiz tarafından arabuluculuk eğitimini tamamladıklarına dair katılım belgesi verilir. Katılımcılar bu belge ile arabuluculuk sınavına başvurabilir.​​​

Eğitim Süresi: 84 Saat 

Devam Zorunluluğu:

HUAKY m. 32/4'e göre “Eğitime katılanların, belgeye dayalı ve eğitim kuruluşlarınca kabul edilen haklı bir mazeretleri olmadıkça arabuluculuk eğitimi süresince verilen ders ve çalışmalara katılımları zorunludur. Eğitim kuruluşlarınca, adayların derslere devam durumunu gösteren çizelge düzenlenir ve derslerin 1/12'sine devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir". 

Eğitim Tarihleri:

Tarih:   Başvuru formuna tıklayarak program tarihlerine ulaşabilirsiniz. 

Program: Cuma, Cumartesi, Pazar günlerinde yapılacaktır. Dersler, Cuma günleri 13.30-21.30, Cumartesi – Pazar günleri 09.30-18.30 saatleri arasında yapılacak ve toplam 11 günde tamamlanacaktır.

Eğitim Yeri: Dragos Kampüs 

ÖNEMLİ NOT: Eğitime başvuruda bulunan kişinin Kanun (HUAK m.20) ve Yönetmelik'teki (HUAKY m.24) şartları taşıdığını beyan ve taahhüt ettiği kabul edilir. Söz konusu şartlardan birinin bulunmaması nedeni ile doğacak olumsuzluklar, tamamen katılımcının sorumluluğu altındadır. 

BAŞVURU

​Başvuru için ybm@sehir.edu.tr adresine programa katılmak istediğinizi belirten bir mail göndermeniz gerekmektedir. Program en az 24 kişinin başvurusu ile açılacak ve en çok 30 kişi kabul edilecektir.
​​​​​​​​ BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

ÜCRET

Kişi Başı Ücret: 2.200 TL (KDV Dahil)

Kurumsal anlaşmalı şirketlerimize, İstanbul Barosuna ve üç yada daha fazla kişi kaydı yapanlara 2.000 TL grup indirimi uyglanmaktadır. 

Ödeme koşullarıyla ilgili olarak Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi ile iletişime geçiniz.​

​​DETAYLI BİLGİ

Adem BABA 
444 4 034 (Dahili: 9872)