INVEST İSTANBUL Girişimcilik İşbirliği Platformu
14.10.2016
ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisinin yürütücülüğünü yapacağı "Invest Istanbul" projesine İSTKA desteği

İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin yürütücülüğünü yapacağı "INVEST İSTANBUL Girişimcilik İşbirliği Platformu" isimli proje, İstanbul Kalkınma Ajansı Girişimcilik Mali Destek Programı'ndan 12 ay boyunca destek almaya hak kazandı.

İstanbul Şehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Küçükvar'ın Proje Akademik Danışmanı olarak yer alacağı ve ŞEHİR Bilgi Teknolojileri ile Kurumsal İletişim birimleri çalışanlarının da katkı sağlayacakları projede, Özyeğin Üniversitesi ortak; İTÜNOVA Teknoloji A.Ş. ve Uludağ Üniversitesi TTO Tic.ve San. A.Ş. de iştirakçi olarak yer alıyor.

Söz konusu projenin ilk hedefi, İstanbul ekosisteminde bulunan, kuluçka merkezleri gibi girişimcilikle ilgili tüm yapıları aynı portalde birleştirip, sayısı hızla artmakta olan yerli girişimcilerden 20 ekip seçerek Hızlandırıcı Programı uygulamak olacak. Daha sonra ise, Türkiye’de henüz yeterince gelişmemiş olan yatırım ortamı sebebiyle, 20 girişimci ekip, 18.000 melek yatırımcının ve 4.000’in üzerinde girişim sermaye fonunun bulunduğu finans merkezi Londra’da, yatırımcıların karşısında iş modellerini aktararak finans desteği arayacaklar.

Proje bu kapsamda, İstanbul’dan Londra’ya girişimcilik üzerinden bağlantı kurarak, İstanbul Şehir Üniversitesi ve ŞEHİR TTO'nun yurt dışında tanıtımı için önemli kilometre taşlarından biri olmayı amaçlıyor.