2. ESKİMEYEN FİLM GÜNLERİ
14 - 18 Mart 2018 | 5 Gün 15 Film
Tarih:
14.03.2018 14:00
Saat:
YER :  
​​​​​​GÖSTERİM PROGRAMI

1.GÜN: 14 Mart 2018, Çarşamba
Gösterim Mekanı: Bilim ve Sanat Vakfı 
Saat
Film/Etkinlik​
​Sunum/Moderatör
​14.00 - 16.00 
​Kahveci Güzeli (1941) / Muhsin Ertuğrul (80’)
​Havva Yılmaz​
​16.00 - 18.00
​Tepenin Ardı (2012) / Emin Alper (90’)
​Celil Civan
​18.00 - 19.30
​Reis Bey (1988) / Mesut Uçakan (78’)​
​Melt​​em İşler Sevindi

2.GÜN: 15 Mart 2018, Perşembe
Gösterim Mekanı: İstanbul Şehir Üniversitesi
Saat
Film/Etkinlik​
​Sunum/Moderatör
​10.00 - 12.00
​Gölge Oyunu (1992) / Yavuz Turgul (101’)
​Nezih Erdoğan
​12.00 - 14.00
​Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni (1990) / Yavuz Turgul (109’)
Özge Özyılmaz
​14.00 - 16.00
​Vizontele (2000) / Yılmaz Erdoğan (107’)
​Peyami Çelikcan
16.00 - 17.30
Panel: Sinema Sinemaya Bakıyor
Konuşmacılar: Peyami Çelikcan, Nezih Erdoğan, Ayça Çiftçi​

Canan Balan

3.GÜN: 16 Mart 2018, Cuma
Gösterim Mekanı: Bilim ve Sanat Vakfı

Saat
Film/Etkinlik​
​Sunum/Moderatör
​11.00 - 13.00
​Camdan Kalp (1990) / Fehmi Yaşar (98’)
Aslan Erdem​
14.00 - 16.00
​Sevmek Zamanı (1965) / Metin Erksan (86’)
Tuba Deniz​
​16.00 - 18.00
Kız Kardeşim: Mommo (2009) / Atalay Taşdiken (94‘)
Murat Tırpan​
​18.00 - 19.30
Panel: Yeni Türk Sineması’nda Taşra Temsili
Konuşmacılar: Alim Arlı, Tarık Tufan, Hasanali Yıldırım, Hilal Turan
Barış Saydam


4.GÜN: 17 Mart 2018, Cumartesi
Gösterim Mekanı: Beyoğlu Cinemajestic Sineması

Saat​
Film/Etkinlik​
​Sunum/Moderatör
14.00 - 16.00
​Yangın Var (1960) / Lütfi Akad (95’)
Mesut Bostan
16.00 - 18.00
​Faize Hücum (1982) / Zeki Ökten (101’)
Yasin Aydınlık
18.00 - 20.00
Selamsız Bandosu (1987) / Nesli Çölgeçen (108’)
Barış Saydam


5.GÜN: 18 Mart 2018, Pazar
Gösterim Mekanı: Beyoğlu Cinemajestic Sineması

Saat​
Film/Etkinlik​
​Sunum/Moderatör
14.00 - ​16.00
​Gramofon Avrat (1987) / Yusuf Kurçenli (83’)
Yusuf Ziya Gökçek
16.00 - 18.00
​Yozgat Blues (2013) / Mahmut Fazıl Coşkun (92’)
Murat Tolga Şen
18.00 - 20.00
Umut (1970) / Yılmaz Güney (100’)
Hüseyin Etil