MEZUN BULUŞMALARI
Kariyer Merkezi & Mentorluk Uyum Programı Mezun Buluşmaları - 5: Av. Ahmet Dülger
Tarih:
11.03.2019 15:00
Saat:
YER : AB6 - 6101
​​Av. Ahmet Dülger
İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu

İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2015 yılında fakülte birincisi olarak mezun olmuştur. New York Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek lisans eğitimini onur derecesiyle tamamlayan Ahmet Dülger, “Uluslararası Yatırım Tahkiminde Kurumsal Mahkeme Sistemi: Dünya Ticaret Örgütü Örneği ve Avrupa Birliği Teklifiyle Yeni Döneme Geçiş" başlıklı yüksek lisans teziyle LL.M. derecesini almıştır. İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk bölümünde doktora yapmaktadır. London School of Economics'te uluslararası hukuk ve bilişim hukuku alanında araştırmalar yapmıştır. European University Viadrina'da (Almanya) AB Hukuku ve insan hakları alanlarında projelerde yer almıştır. Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim ve Doğrudan Yabancı Yatırım Uluslararası Tahkim farazi dava yarışmalarına İstanbul Şehir Üniversitesi'ni temsilen yarışmacı ve takım koçu olarak katılmıştır. 

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlanmış 2 kitabı bulunan Ahmet Dülger uluslararası hukuk, uluslararası ticaret ve yatırım hukuku alanında akademik konferanslarda tebliğler sunmuş olup çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. 

İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olan Ahmet Dülger, New York Eyalet Barosuna kayıt olma aşamasındadır. Kişisel verilerin korunması, yapay zeka hukuku, ticaret hukuku, uluslararası ticaret ve yatırım hukuku ve tahkim alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.​

2015 Yılı Mezunumuz Ahmet Dülger ile Düzenleyeceğimiz Mezun Buluşmasına İlgili Tüm Öğrencilerimiz Davetlidir.

​