ŞEHİR Öğrencisi Fatih Barış Akarçeşme'nin “Başarıyorum O Halde Varım" İsimli Kitabı Okuyucuyla Buluştu
11.07.2019
​​ŞEHİR Meslek Yüksekokulu Öğrencisi Fatih Barış Akarçeşme okuyucuyla buluşan kitabı “Başarıyorum O Halde Varım" ile başarıya ulaşma yolunda inancın ve odaklanmanın önemine dikkat çekiyor.

​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Birinci Sınıf Öğrencisi Fatih Barış Akarçeşme'nin kitabı “Başarıyorum O Halde Varım" kitapçı raflarında yerini aldı. Kutlu Yayınevi etiketiyle okuyucuyla buluşan kitap, başarıya ulaşma yolunda inancın ve odaklanmanın önemini ele alıyor. ​​

Fatih Barış Akarçeşme, “Başarıyorum O Halde Varım"da ilk olarak gerçekleştirmeye çalışıp daha sonra inanmayı denemenin başarısızlığa kapı araladığına dikkat çekerek, “Yapamayacaklarınıza inandıklarınız ile hayatınızı hapsedebilirsiniz, hayali sınırlarınızı aşamayabilirsiniz" diyor. Yapmak istenilenin ve yapılacakların farkında olmanın olamamaktan çok daha olumlu sonuç doğuracağına işaret eden Akarçeşme, kitabında şu noktaların altını çiziyor: “Yapamazsın, başarılamaz derler her zaman. Bunları söyleyenler pek çok başarısızlık yaşadılar ve bu başarısızlıklar ile kendi sınırlarını biliyorlar. Tüm canlıları o sınırların içerisine hapsetmek istiyor ve başarısızlığa inandırmaya çalışıyorlar. Hayata ve olaylara mantığınız ile yaklaşmaya başladığınızda mantığınızın sizlere çıkarttığı engeller ile karşılaşacaksınızdır. İnandığınızda ise destekleri görmeye başlayacaksınızdır. Yapmak istediğinizden ve kendinizden ne kadar eminseniz tahminleriniz, sezgileriniz ve hatta rastgele tercihleriniz bile bir o kadar isabetli olacaktır. Nereye gideceğiniz bilmeyen bir kişinin nereden ve nasıl gideceğini sorması anlamsızdır."