"Bilim Kahramanları" 10-11 Şubat'ta İstanbul Şehir Üniversitesinde Buluşacak
1.02.2018
Türkiye’de "Bilim Kahramanları Buluşuyor" adıyla düzenlenen "FIRST LEGO League" turnuvalarının üçüncü etabı, 10-11 Şubat tarihlerinde ŞEHİR ev sahipliğinde yapılacak. Dragos Kampüsünde düzenlenecek turnuvaya 17 ilden 631 çocuk ve genç katılacak.
​​​​​Dünyanın en büyük gençlik ve çocuk organizasyonlarından olan ve Türkiye’de "Bilim Kahramanları Buluşuyor" adıyla gerçekleştirilen "FIRST LEGO League Turnuvası"nın üçüncü etabı, 10-11 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsünde gerçekleştirilecek. Bu yıl "Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu" temasıyla düzenlenen turnuvanın İstanbul Şehir Üniversitesinde düzenlenecek olan etabına 17 ilden 631 çocuk ve genç katılacak. Bu etapta 10-11 Mart 2018 tarihinde İzmir'de düzenlenecek Ulusal Turnuva'ya katılmaya hak kazanacak takımlar belirlenecek.

Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvalarına bu yıl Türkiye'den, 55 ilden 369 takımın, toplamda ise 3 bin 961 çocuk ve gencin katılması bekleniyor. 9-16 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin katılabildiği Bilim Kahramanları Buluşuyor yerel turnuvaları, 4 Mart 2018 tarihine kadar sürecek. Turnuvada 4 ila 10 kişiden oluşan takımlar, bir koç liderliğinde, ilgili konuya dair sorunları belirleyerek çözüm üretiyor. Çocuklar ve gençler turnuva sayesinde iş birliği içinde çalışırken, takım çalışması, sunum yapma gibi beceriler kazanıyor.

Yerel turnuvaların ardından İzmir'de düzenlenecek Ulusal Turnuva'da seçilecek 5 takım, uluslararası turnuvada Türkiye'yi temsil etmeye hak kazanacak.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için: