"Bilim Kahramanları" ŞEHİR'de Buluştu
12.02.2018
Dünyanın en büyük gençlik ve çocuk organizasyonları arasında yer alan ve Türkiye'de "Bilim Kahramanları Buluşuyor" ismiyle gerçekleştirilen "FIRST LEGO League" turnuvalarının üçüncü etabı 10-11 Mart'ta ŞEHİR'de gerçekleşti.
​​​​​​​​​​Bu yıl "Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu" temasıyla düzenlenen turnuvanın Dragos Kampüsteki etabına 17 ilden 631 çocuk ve genç katıldı. Turnuva sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, Bilim Kahramanları Derneği Kurucu Üyesi Davut Hakan Habip, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan'a, organizasyona sağladıkları destek için teşekkür plaketi verdi.​ İstanbul Şehir Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Başer ise 10-11 Mart'ta İzmir’de düzenlenecek Ulusal Turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlara ödüllerini verdi.

"Bilim Kahramanları Buluşuyor" turnuvalarında öğrenciler bu yıl; insanın suya erişimi, suyu kullanması, taşıması ve tasfiyesi ile ilgili bir sorun belirleyerek, bu sorunlara yenilikçi çözümler üretmek üzere çalışıyor. Bu yıl Bilim Kahramanları Derneği tarafından 14. sezonu gerçekleştirilen turnuvalara Türkiye genelinde 55 ilden 369 takım, toplamda ise 3 bin 961 çocuk ve gencin katılması bekleniyor. 9-16 yaş arasındaki çocuk ve gençleri bir araya getiren Bilim Kahramanları Buluşuyor yerel turnuvaları 3-4 Mart'a kadar devam edecek. Etkinlik kapsamında 9-16 yaş arası 4-10 kişilik katılımcılardan oluşan takımlar, bir koç liderliğinde belirlenen konuyla ilgili sorunları belirleyip adım adım çözüm üretiyor. Ekip ruhunun önemini ön plana çıkaran program boyunca çocuklar iş birliği içinde çalışıyor, takım çalışması, sunum yapma gibi beceriler kazanıyor. İzmir'de gerçekleşecek Ulusal Turnuva sonunda 5 takım uluslararası turnuvalarda Türkiye'yi temsil edecek. ​

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için: