İstanbul Şehir Üniversitesi'nin Yeni Rektörü Prof. Dr. Bülent Ekici Oldu
25.12.2019
Prof. Dr. Bülent Ekici, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü olarak atandı.
​​​​5 Kasım 2017 tarihinden bu yana Rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Peyami Çelikcan’ın görevi 23 Aralık 2019 tarihi itibariyle sona ermiştir. Mütevelli Heyet olarak Prof. Dr. Peyami Çelikcan'a teşekkür ederiz.

İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörlük görevine bugün itibariyle Prof. Dr. Bülent Ekici atanmıştır. Prof. Dr. Bülent Ekici, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Garantör Üniversitesi olan Marmara Üniversitesi’nde Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

Mütevelli Heyet olarak Prof. Dr. Bülent Ekici’ye yeni görevinde başarılar dileriz.

Üniversitemiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.

İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti


Prof. Dr. Bülent Ekici kimdir?
Prof. Dr. Bülent Ekici  1988 Yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olmuş, 1991 yılında aynı üniversiteden Makina Yüksek Mühendisi unvanını almıştır.1998 yılında aynı üniversitede Doktora derecesini alan Prof. Dr. Bülent Ekici, doktora çalışmasında çelik polimer alüminyum plakaların şekillendirilebilirliğini incelemiştir. 
Prof.Dr. Bülent Ekici beş yıl Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde araştırma görevlisi çalışmış olup 1993 yılından itibaren de çalışmalarını Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde sürdürmüştür. Kendisi on yıl Bölüm Başkan Yardımcılığı ve üç yıl Dekan Yardımcılığı yapmıştır. 2016-2019 yılları arasında sürdürdüğü Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevinin yanı sıra 2017-2019 yılları arasında Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir. 
Prof.Dr. Bülent Ekici evli ve üç çocuk babasıdır.