ŞEHİR Çocuk Gelişimi Programı Öğrencileri Londra'da Çocuk Gelişimi Konferansına Katıldılar
21.03.2018
​İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi programı öğrencileri Londra'da "MSA-MEUK National Conference 2018" adlı konferansa katıldı.
​​​​​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi programı 1. ve 2. sınıf öğrencileri, Öğretim Görevlisi Onay Budak'ın öncülüğünde 15-19 Mart 2018 tarihleri arasında İngiltere'nin başkenti Londra'yı ziyaret ettiler.

Öğrencilerimiz ziyaretleri kapsamında University College London'da düzenlenen MSA-MEUK (Montessori Schools Association) "The Child as an Agent of Change" temalı konferansa katıldılar. Konferansın yanısıra Montessori yaklaşımı ile eğitim veren The Gower School Montessori Nursery & Primary School London anaokuluna da mesleki bir gezi düzenlediler. 

Gezi kapsamında öğrencilerimizin yaz stajlarını yapabilmeleri için ve daha fazla öğrencimizin de bu tür eğitimlerden faydalanabilmeleri için alternatif modellerde eğitim veren kurumlarla görüşmeler de yapılmış ve bağlantılar kurulmuştur. 

Söz konusu ziyaret ile, Çocuk Gelişimi programı öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine uluslararası bir bakış açısı edinmeleri, farklı eğitim modelleri ve çocuk yetiştirme tutumları hakkında bilgi ve gözlem sahibi olmaları ve alternatif eğitim modellerini tanımaları amaçlanmıştır.