Prof. Dr. Ensar Gül Yamaguchi Üniversitesi'nde Ders Verdi
12.07.2017
ŞEHİR Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ensar Gül, Japonya’nın ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden Yamaguchi Üniversitesi’nde konuk öğretim üyesi olarak Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerine ders verdi.
​​İstanbul Şehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ensar Gül, Japonya’nın önde gelen üniversitelerinden Yamaguchi Üniversitesi’ni ziyaret ederek konuk öğretim üyesi olarak ders verdi. Erasmus Programı çerçevesinde Yamaguchi Üniversitesi’ne giden Gül, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde okuyan öğrencilerle yazılım tasarımı konusunda tecrübelerini paylaştı. 

Prof. Dr. Ensar Gül’ün Yamaguchi Üniversitesi’nde görüştüğü akademisyenler arasında; Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fusanori Miura, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Masato Shinji, Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Takashio Saito, Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Shingo Yamaguchi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof Dr. Hideaki Nakamura, Yrd. Doç. Dr. Mohd Anuaruddin B. Ahmadon, Topraksız Sebze Üretimi Laboratuvarı Sorumlusu, Prof. Dr. Masayoshi Shigyo ve Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Luis Costa bulunuyor. Yapılan görüşmelerde, iki üniversite arasında araştırma projeleri üzerine yapılacak iş birliğinin yanı sıra Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde verilen Programlama derslerinin içeriği de konuşuldu. 

ŞEHİR’in sunduğu akademik ve sosyal olanaklar aktarıldı 

Erasmus Programı’nın sadece mühendislik fakülteleri arası değil üniversite seviyesinde olması gerektiğinin altını çizen Gül, ŞEHİR’in sunduğu akademik ve sosyal imkânları Yamaguchi Üniversitesi öğrencilerine aktardı. İlk öğrencilerini kabul ettiği 2010-2011 akademik yılında Erasmus Üniversite Beyannamesi almaya hak kazanmış olan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin 21 ülkeden 59 üniversite ile Erasmus anlaşması, 15 üniversite ile de karşılıklı öğrenci ve personel değişimi gibi olanakları kapsayan ikili anlaşması bulunuyor.

​​​