PİOMAK ve ŞEHİR'in Desteklediği Liseli Öğrenciler ABD'de Türkiye'yi Temsil Edecekler
15.04.2019
PİOMAK ile ŞEHİR'in ana sponsor olarak desteklediği Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi EMONER 7840 robotik takımı öğrencileri, Amerika'nın Houston eyaletinde düzenlenecek uluslararası yarışmada Türkiye'yi temsil edecek.

​FIRST Robotics Competition (FRC) Türkiye etabında Piomak Otomasyon Makine AŞ. ve İstanbul Şehir Üniversitesi sponsorluğunda yarışan ‘EMONER 7840’ adlı robotik takımı,  ikinci seçildi. Aynı zamanda ‘En Yüksek Puan Toplayan Takım’ ödülüne de layık görülen EMONER 7840, 17-20 Nisan tarihlerinde Amerika’da düzenlenecek uluslararası yarışmada Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

​​​​​​Uluslararası robotik yarışması FRC'nın (FIRST Robotics Competition) Bosphorus Region Türkiye ayağında ikinci olan ve Piomak Otomasyon Makine A.Ş. ile İstanbul Şehir Üniversitesinin ana sponsor olarak desteklediği Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi EMONER 7840 robotik takımı öğrencileri, Amerika'nın Houston eyaletinde düzenlenecek uluslararası yarışmada Türkiye'yi temsil edecek.

“En Yüksek Puan Toplayan Takım" ABD'de büyük ödül için yarışacak

İkinciliğin yanı sıra 'En Yüksek Puan Toplayan Takım' ödülüne de layık görülen EMONER 7840 robotik takımı, 12 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşuyor. Takım 17-20 Nisan tarihlerinde Amerikan Boeing firmasının sponsorluğunda 'Destination: Deep Space' (Hedef: Derin Uzay) temasıyla düzenlenecek olan uluslararası yarışmada büyük ödül için yarışacak.

Gençlerin STEM'e ilgisinin ve katılımlarının artırılması hedefleniyor

1989'da Manchester New Hampshire'da kurulmuş kar amacı gütmeyen bir hayır kurumu olan FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) tarafından düzenlenen Uluslararası Robotik Yarışması; gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğe (STEM) yönelik ilgi ve katılımlarını artırmak amacıyla düzenleniyor. Yarışma ile aynı zamanda özgüven ve hayat becerilerini geliştiren ulaşılabilir yenilikçi programlar tasarlanması ve bu alanlarda eğitim ve kariyer olanaklarının geliştirilmesi hedefleniyor.