İstanbul Şehir Üniversitesi Yabancılara Türkçe Öğretecek
25.06.2018
Öğrencilerine uluslararası bir kampüs deneyimi sunan İstanbul Şehir Üniversitesinin çok kültürlü yapısına büyük katkı sağlayacak olan "Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)", Dragos Kampüsünde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlıyor.
​​Başlangıç, orta, ileri seviyelerde ve toplam 6 kurda gerçekleşecek Türkçe dil kurslarıyla yıl boyunca hizmet verecek olan ŞEHİR TÖMER, Türkçe eğitimine getireceği yaklaşım, yöntem ve tekniklerle öncü ve saygın bir merkez haline gelmeyi hedefliyor.

"Avrupa Ortak Öneriler Metni"ne uygun şekilde, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi faaliyetlerini gerçekleştirecek olan ŞEHİR TÖMER, yapacağı uluslararası işbirlikleri ve ikili anlaşmalar ile de İstanbul Şehir Üniversitesinin uluslararasılaşma stratejisine hizmet ediyor.

16 - 27 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek "Türk Dili ve Kültürü Yaz Okulu​" programıyla ilk eğitimini verecek olan ŞEHİR TÖMER, program kapsamında öğrencilere 32 saat temel seviye Türkçe dersinin yanı sıra 8 saat Türk kültürü dersi, İstanbul turu, konaklama ve öğle yemeği olanağı da sunuyor. ŞEHİR TÖMER'in 6 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak ve 6 hafta devam edecek olan A1 seviyesindeki "Türkçe Dil Kursu" ise öğrencilere 150 saatlik Türkçe eğitimi verilecek şekilde yapılandırıldı.

Yıl boyunca A1 seviyesinden başlamak üzere İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsünde 6 farklı seviyede devam edecek olan ŞEHİR TÖMER Türkçe Dil Kursu programları, dünyanın her yerinden Türkçe öğrenmek ve Türkçesini geliştirmek isteyen herkese açık.

Yabancı uyruklu kişiler için yıl boyunca ayda en az iki kez olmak üzere Türkçe Yeterlilik Sınavları da yapacak olan ŞEHİR TÖMER'in sınavlarında başarılı olanlar, uluslararası geçerliliği bulunan sertifika almaya hak kazanıyor.

ŞEHİR TÖMER programları ilgili detaylar ve program ücretleri için web sitesi​ni ziyaret edebilirsiniz.

ŞEHİR TÖMER bilgi ve iletişim: tomer@sehir.edu.tr​ / +90 216 444 40 34 - 9453