İstanbul Şehir Üniversitesi İzmir'de Eğitimcilerle Buluştu
1.03.2018
Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi Yönetim Psikolojisi Uzmanı İbrahim Zeyd Gerçik, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün davetlisi olarak öğretmen ve eğitim yöneticileriyle bir araya geldi.  
​​​​​​​​​​​​​Mesleki Gelişim Akademisi kapsamında düzenlenen program 27-28 Şubat 2018 tarihlerinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şehit Ömer Halis Demir Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 

27 Şubat 2018 Salı günü öğretmenlere yönelik "Eğitimde Sevgi Dili" konulu seminer programı sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum olarak gerçekleştirildi. Programa farklı branşlarda görev yapan 600 öğretmen katıldı. Seminerde karakter inşası, öğrenme, yenilik ve toplumsal gelişim süreçlerinde güven ve sevgi değerlerinin yönlendirici ve biçimlendirici etkisi üzerine odaklanıldı.

28 Şubat 2018 Çarşamba günü "Bir Yönetim Modeli Mimar Sinan" konulu ilk programa İzmir ili merkez okullarında görev yapan 250 okul müdürü katıldı. Seminerde Mimar Sinan ve eserleri üzerinden tarihsel yönetim zenginliğimiz ve insan kıymetleri sistemimiz aktarılarak bu birikimin günümüz yönetim süreçlerine nasıl aktarılabileceği konuları katılımcılarla paylaşıldı.

Öğleden sonra gerçekleşen "Değer ve İlke Merkezli Liderlik"  konulu programa 240 okul müdür yardımcısı katıldı. Seminerde kurumsal süreklilik ve etkinlikte ilke merkezli liderliğin rolü üzerinde duruldu. 

Etkinlikler esnasında İbrahim Zeyd Gerçik'e eşlik eden Kurumsal İletişim ve Pazarlama departmanından Emrah Karabulut, katılımcılara İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında bilgi verdi. 

İki günlük bu eğitim ve tanıtım çalışmasıyla İstanbul Şehir Üniversitesi İzmirli eğitimcilerle buluşmuş ve İstanbul Şehir Üniversitesinin yetkinliğine ilişkin farkındalığın oluşmasına önemli bir katkı sağlanmıştır. ​