ŞEHİR TTO Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı Eğitimleri Başladı
29.11.2019
Programı birincilikle tamamlayan ekibe global pazara ulaşım imkanı sunulacak.
​​Çok sayıda girişimci fikre erken aşama teknoloji yatırımının kapısını aralayan ve ekosisteminde yer alan girişimcilere 5 yılda toplam 6 milyon Euro yatırım alan ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi'nin gerçekleştirdiği Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı 2019 yılı eğitimleri başladı. Almanya Münih’te faaliyet gösteren Maven Müşavirlik firması işbirliği ile hayata geçirilen program kapsamında seçilen teknoloji girişimlerine eğitim, mentörlük ve danışmanlık imkanları sunuluyor. Program, Demo Day etkinliği ile 27 Aralık 2019 tarihinde son bulacak.

Teknolojinin ticarileştirilmesi amacıyla 2015 yılından bu yana ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından düzenlenen Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı'nın (TTHP) açılışı, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, MAVEN firması adına Oral Avcı, ŞEHİR AR-GE ve Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Halime Usta Yoğun ve girişimcilerimizin katılımıyla gerçekleşti. Program kapsamında, başvuruları kabul edilen girişimlerin sahipleri, Geometry Venture Development Kurucusu Melih Efeoğlu tarafından verilen "Bir Teknoloji Girişimi Nasıl Başlatılır?" başlıklı ilk eğitimini aldı.

Girişimciler Demo Day ile yatırımcılarla buluşmaya hazır hale gelecek  
Bu yıl "Türkiye’nin en iyi teknoloji sahiplerini arıyoruz" sloganıyla düzenlenen program, eğitimlerin yanı sıra; ‘Girişimci ve Mentor Buluşmaları’ ve ‘Değerlendirme Toplantısı’ gibi etkinliklerle devam edecek. Şehir TTO Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı, teknoloji tabanlı ve yenilikçi iş fikirleri için iş modeli geliştirip pazarda doğrulayan girişimcilerin yatırım bulmasına hazır hale getirilmesi amacıyla düzenlenen Demo Day etkinliği ile 27 Aralık 2019 tarihinde son bulacak.

Programı birincilikle tamamlayan ekip dünyaya açılacak 
Programa kabul edilen teknoloji girişimlerine eğitimlerin yanı sıra, mentörlük ve danışmanlık imkanları sunuluyor. Bu yıl kapsamı genişletilerek Almanya Münih’te faaliyet gösteren MAVEN Müşavirlik firması işbirliği ile hayata geçirilen program ile ayrıca, birinci olan girişim ekibine Münih’te ofis ve global pazarlara erişim için profesyonel danışmanlık hizmeti de sağlanacak.