ŞEHİR, Usturlab Bilim-Sanat-Teknoloji Yaz Okulu'na Ev Sahipliği Yaptı
30.07.2018
Üniversitemiz Dragos Kampüsü Temmuz ayında temel bilimler, astronomi, robotik ve kodlama, akıl ve zekâ oyunları, üretim tasarım ve sanat atölyelerinin gerçekleştirildiği Usturlab Bilim-Sanat-Teknoloji Yaz Okulu'na ev sahipliği yaptı.
​​​​​​​​​​6-14 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik gerçekleştirilen yaz okulunda; temel bilimler, astronomi, robotik ve kodlama, akıl ve zekâ oyunları, üretim tasarım ve sanat atölyeleri düzenlendi. Her hafta tematik olarak farklı konuların işlendiği yaz okulunda öğrenciler, 7 farklı disiplinden 80'e yakın atölyeye katılma fırsatı buldu. Haftanın son günü yapılan tematik gezilerle ise bir hafta boyunca işlenen konular, uygulamalı olarak öğrencilere anlatıldı.

Yaz Okulu programının son gününde ise öğrencilerin yanı sıra İstanbul Şehir Üniversitesi çalışanları ve çocuklarının da katıldığı bir kapanış etkinliği düzenlendi. Sokak oyunları, astronomi atölyesi ve robot savaşları ile başlayan etkinlik, 21. yüzyılın en uzun süreli Ay tutulmasının teleskoplarla izlenmesiyle sona erdi.

Yaklaşık 6000 öğrencisi, 2500’e yakın mezunu, 83 ülkeden 1000 civarında uluslararası öğrencisiyle önemli akademik başarılara imza atan İstanbul Şehir Üniversitesi, geleceğin bilim insanları ve kaşiflerini yetiştirecek etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edecek. ​