Öğrencimiz Ramazan Kılıç'ın "Servis" Adlı Filmine Altın Koza'dan Ödül
2.10.2019
ŞEHİR Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi Ramazan Kılıç, yeni kısa filmi "Servis" ile Adana Altın Koza Film Festivali "Ulusal Öğrenci Filmleri" kategorisinde "En İyi Kurmaca Film" ödülüne layık görüldü.

İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ramazan Kılıç, yeni kısa filmi "Servis" ile 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nden ödülle döndü. "Servis", Ulusal Öğrenci Filmleri kategorisinde, "En İyi Kurmaca Film" ödülüne layık görüldü.

Ramazan Kılıç tarafından yazılıp yönetilen ve Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde çekilen "Servis" filmi bir taşra öğretmeninin, sistemin daha iyi işlemesi adına giriştiği mücadeleyi konu alıyor. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve kadının toplumdaki öncü rolünü vurgulayan film; hikâyesini sıcak, samimi ve duygu dolu dille anlatıyor. 

Filmde, öğretmen Nebahat karakterini Ezgi Ay, müfettiş karakterini ise Sivas, Albüm ve Görülmüştür filmlerinde de rol alan Muttalip Müjdeci canlandırıyor. Bu iki isim dışında filmin kadrosu, Kıbrıscık'da yaşayan amatör oyunculardan oluşuyor.

"Servis", uluslararası prömiyerini dünyanın prestijli kısa film festivallerinden olan Taiwan'daki Kaohsiung Film Festivali'nde gerçekleştirecek.