Uluslararası Tahkim Farazi Dava Yarışması
18.12.2017
ŞEHİR Yatırım Hukuku Farazi Dava Yarışması Takımı Ülkemizi Amerika’da Temsil Etti
​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinden oluşan Farazi Dava Yarışması Takımı, 2-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerinin Boston, MA şehrinde düzenlenen 2017 Doğrudan Yabancı Yatırım (FDI) Uluslararası Tahkim Farazi Dava Yarışmasında Türkiye'den katılan tek takım olarak ülkemizi ve üniversitemizi başarıyla temsil etti.

Uluslararası Hukuk Çalışmaları Merkezi (CILS) ve Skadden & Arps LLP sponsorluğunda organize edilen yarışmanın Suffolk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde gerçekleşen Global Finallerine Türkiye’den katılan tek takım olan ŞEHİR Farazi Dava Yarışması Takımı, yarışmaya İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Çalışkan danışmanlığında hazırlandı.

Uluslararası yatırım hukuku alanında düzenlenen bu yarışmada üniversitemizi ve ülkemizi ikinci kez temsil eden öğrencilerimiz, Pepperdine University, Martin Luther Halle-Wittenberg University, Kochi National University of Advanced Legal Studies ve São Paulo Pontifical Catholic Unviersity’e karşı başarılı bir performans gösterdi. Takım üyelerinden Muhlis Ünal, M. Gökhan Şentürk ve Yusuf İslam Özkan duruşmalarda konuşmacı olarak yer aldı.

Vize problemleri nedeniyle Boston’da bulunamayan takım üyeleri Fatih Furkan Yekeler, Zeynep Nefise Emre, Emine Büşra Yalın, Ahmet Yerlikaya ve Serhat Aksal ise davacı ve davalı dilekçelerinin yazımı aşamalarında büyük katkı sundular. Takımımız yazmış olduğu davacı dilekçesi ile en iyi 20 dilekçeden biri seçilerek büyük bir başarıya imza attı.

Öğrencilerimizi uluslararası hukuk alanında kazandıkları tecrübelerden dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.