Bilgi Teknolojileri
Bilgi teknolojilerindeki hızlı değişimler, zamanında ve doğru bir biçimde ŞEHİR'deki eğitim faaliyetlerine yansıtılıyor.

​​​​Öğrencilerimiz ŞEHİR Öğrenci Portalı gibi sık kullandıkları sistemlere hem kampüs içinden hem de kampüs dışından her an güvenli bir şekilde ulaşabiliyorlar. "Akıllı Üniversite" konseptine uygun bir şekilde anlık olarak kampüsten her yere, her yerden de kampüse erişebiliyorlar. ŞEHİR’de kullanıcıların temas ettiği tüm noktalar "kullanıcı dostu" bir yapıda ve her türlü kullanım kolaylığına sahip olacak şekilde tasarlandı.

ŞEHİR Öğrenci Portalı

ŞEHİR’li öğrenciler, kendileri için tasarlanmış öğrenci portalına, my.sehir.edu.tr adresinden erişip üniversite içi tüm haber ve duyuruları takip edebilir, ayrıca ödev takibi, not takibi, doküman paylaşımı, sınav sonuçları vb. pek çok işlemlerini de yine bu portal üzerinden yapabilirler.

İnternet Hizmetleri

Tüm öğrencilerimiz, İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgi Teknolojileri biriminin sağladığı güvenli, kesintisiz ve hızlı internet hizmetiyle, kampüs ve yurtlardan internete ücretsiz bir şekilde erişebilmektedir. Üniversitemizde erişilen içeriğin güvenliğini sağlamak için web filtresi kullanılmaktadır ve mevzuat gereği internet erişimleri kayıt altına alınmaktadır.

E-Posta, Dosya Saklama ve Paylaşma Hizmetleri

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerine std.sehir.edu.tr uzantılı bir e-posta sağlamaktadır. İstanbul Şehir Üniversitesi e-posta sağlayıcısı olarak, Google’ın Gmail altyapısını kullanır. Bu sebeple kişisel Gmail hesabının sağladığı tüm özellikleri barındırmaktadır. E-posta hizmeti, Google’ın dosya saklama ve paylaşma hizmeti olan Google Drive ile birlikte kişi başı 10 Terabayt gibi oldukça yüksek bir kapasiteye sahiptir. Akademisyenler ve öğrenciler eğitim hayatları boyunca ihtiyaç duydukları tüm dosya saklama ve paylaşma ihtiyaçlarını bu hizmet üzerinden karşılayabilmektedir.

Yazıcı Hizmetleri

Kampüste farklı lokasyonlarda self-servis yazdırma ve kopyalama hizmeti sunulmaktadır. Bilgisayardan yazdırma işlemi yapıldıktan sonra en yakın yazıcıdan ŞEHİR Kart okutularak çıktılar alınabilmektedir. Ayrıca toplu çıktı, kopyalama ve ciltleme ihtiyaçları için Kopyalama Merkezimizden de hizmet alınabilmektedir.

Destek ve bilgi talepleriniz için buraya tıklayabilirsiniz. 
Telefon: 444 4 034 

dragos-kroki.jpg