Kariyer Merkezi

​Kariyer Merkezi, öğrencilerimizi hem profesyonel iş hayatına hem de akademik hayata hazırlayarak, kariyer danışmanlığı yapan, üniversitemiz ile iş dünyası arasında köprü görevini üstlenerek işbirlikleri geliştiren, mezunlarımızı izleyen, mezun-öğrenci iletişimini arttırmaya yönelik faaliyetler gerçekleştiren, özellikle öğrencilerimizin kendilerini tanımalarını sağlayan, kişisel gelişim programlarıyla da destekleyen bir merkezdir.

Başlıca hedefleri, öğrencilerimizi profesyonel iş hayatına ve akademik hayata en etkin şekilde hazırlayabilmek, bunu da kariyer etkinlikleri ve atölye çalışmaları ile desteklemek, iş dünyası ile öğrencilerimizi bir araya getirecek oluşumlar ve platformlar sağlamak ve böylece öğrencilerimizin farkını ortaya koymaktır.

Verdiği hizmetleri birkaç başlıkta özetlemek gerekirse, öğrenci, mezun ve işverenler üçlü sacayağında detaylı çalışmalar yürütmektedir. Öğrencilerimize verdiği temel iki hizmet, “Profesyonel İş Hayatına Hazırlık” ve “Akademik Hayata Hazırlık” konularını içermektedir. "Profesyonel İş Hayatına Hazırlık" kapsamında; yetkinlik değerlendirme programları, kariyer yolculuğu atölye çalışmaları, CV hazırlama ve ön prova mülakatları, sosyal medya araçlarının kullanımı ve uluslararası öğrencilerimizin sayısının fazlalığı nedeniyle uluslararası öğrencilere özgü destek programları yer almaktadır. "Akademik Hayata Hazırlık" kapsamında; yükseköğrenim planlamasının tüm aşamalarında birebir destek vererek, öğrencilerimizin bu alandaki gelişimlerine destek olmaktadır.

Mezunlarımızla daha sağlam ve uzun soluklu ilişkiler kurabilmek adına, mezun buluşmaları organize etmekte, sohbet toplantıları ve mentorluk programıyla mezun-öğrenci etkileşimini artırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir.

Farklı firmaların katıldığı tanıtım toplantıları, kampüs işe alım günleri, Kariyer Festivali ve profesyonel iş yaşamı sohbetleriyle de iş dünyasının da üniversitemiz öğrencilerini tanımalarını sağlamakta ve aynı zamanda öğrencilerimiz için staj ve iş olanakları oluşturulmasına destek olmaktadır.


ŞEHİR Kariyer Merkezi
Web: kariyermerkezi.sehir.edu.tr
E-mail: kariyermerkezi@sehir.edu.tr  
Kariyer Merkezi Uzmanı: NACİYE KARA BABA - naciyebaba@sehir.edu.tr


 ​​​