ŞEHİR'e Hoş Geldiniz!


 
​Sevgili Öğrencilerimiz,
Üniversite eğitim-öğretim hayatının en önemli aşaması. Bu önemli aşamaya ulaşmak için yıllara yayılan yoğun bir tempo ile çalıştınız. Sonunda İstanbul Şehir Üniversitesi ailesinin bir üyesi olmaya hak kazandınız. Aramıza hoş geldiniz. Siz yeni öğrencilerimizi yeni kampüsümüzde heyecan içinde bekliyoruz.

İstanbul Şehir Üniversitesi uluslararası standartlarda eğitim veren bir araştırma üniversitesi. İstanbul’un merkezinde öğrenci dostu, doğa dostu bir kampüs üniversitesi. Dragos sahilindeki kampüsümüz, öğrencilerimizin akademik faaliyetlerini en etkin bir biçimde sürdürebilecekleri modern derslik, laboratuvar ve kütüphane altyapısına sahip.

İstanbul Şehir Üniversitesi olarak, güçlü akademik kadromuzun rehberliğinde alanınızda en iyi şekilde yetişmenizi sağlayacak ve diğer alanlarla da ilişkinizi geliştirecek özgün bir akademik program uyguluyoruz. Disiplinlerarası ve uluslararası olmak İstanbul Şehir Üniversitesi’nin ayırıcı özellikleridir.

Üniversite sadece akademik çalışmalarla sınırlı bir ortam değil. Sosyal faaliyetlerin de önem kazandığı bir ortam aynı zamanda. Yeni kampüsümüz öğrencilerimizin her türlü sosyal ihtiyacını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

Mavi ile yeşilin buluştuğu Dragos Kampüsümüzün en büyük binalarından bir tanesi Öğrenci Merkezi. Öğrencilerimizin ders dışı serbest zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirebilecekleri Öğrenci Kulüpleri bu merkezde faaliyetlerini sürdürmekte.
Dragos Kampüsümüz öğrencilerimize sağlıklı yaşama ortamı da sunuyor. Bisiklet dostu örnek bir kampüs olarak hazırlanan kampüsümüzde, her yere bisikletle ulaşmak mümkün. Kampüs içi bisiklet yollarının kampüs dışı bisiklet yollarına bağlanmasıyla güvenli, yaygın ve güçlü bir bisiklet altyapısı oluşturduk.

82 ülkeden aramıza katılan uluslararası öğrencilerimiz ve siz yeni öğrencilerimizle birlikte kampüsümüz daha da zenginleşecek. Bu zengin kültürel ve akademik ortam içinde öğrencilerimizin meraklarını geliştirmeyi temel bir hedef olarak görüyoruz. İnanıyoruz ki, merak duygusu gelişenler sorma, arama ve bilgilenme heyecanını hep canlı tutarlar. ŞEHİR’in akademik ortamı böylesi bir heyecanı var edecek şekilde yapılandırıldı. Öğrencilerimizin merakını bilgiye dönüştürmeye çalıştığımız Üniversitemize hoş geldiniz.


Prof. Dr. Peyami Çelikcan
Rektör​​​​​​​​​