Kampüs Güvenliği
​​Kampüsümüzün çeşitli noktalarında kameralar bulunuyor. Bu kameraların bir bölümü dersliklerde ve konferans salonunda diğer bölümüyse ortak kullanım alanlarında ve açık alanlarda yer alıyor. Sınıflarda bulunan kameralar dersleri canlı izleme ve kaydetme (lecture capture) amaçlı kullanılıyor ve ancak öğretim üyelerinin izni dahilinde ders kaydı almak için aktif hale getiriliyor.

Kapı girişleri, merdiven başları, kafeterya, koridor gibi ortak kullanım alanlarında bulunan kameralar güvenlik amaçlı olup, öğrencileri ve çalışanları hırsızlık, şiddet vb. her türlü adli vakadan koruma, yasal açıdan mağduriyete neden olabilecek olaylardan kaçınma amacıyla kullanılıyor. Kamera görüntüleri Kamera Merkezindeki Güvenlik Görevlisi tarafından izlenip kaydediliyor ve ilgili yasanın gerektirdiği süre boyunca saklanıyor. Kameraların görünür biçimde yerleştirildiği binalarda kesinlikle "gizli kamera" bulunmuyor. Ofisler, lavabolar, asansör gibi bireysel mahremiyeti ortadan kaldıracak mekânlarda da kamera bulunmuyor.

Kamu iş yerleri ve özel işletmelerin güvenlik amaçlı kamera kullanmaları, Valiliklerin denetlediği/uyguladığı yasal bir zorunluluktur. Bireysel alanların mahremiyetine saygı İstanbul Şehir Üniversitesi’nin varlık ve misyonunun bir gereğidir. Bu alana asla müdahalede bulunulmayacağını İstanbul Şehir Üniversitesi olarak taahhüt ediyoruz.

Güvenlikle ilgili herhangi bir ihtiyacınızda 9264 dahili numarasını arayabilirsiniz.