Öğrenim Ücreti
2017 - 2018 AKADEMİK YILI
ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

​​İstanbul Şehir Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir.

2017-2018 Akademik Yılında Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak lisans öğrencilerimiz için öğrenim ücreti; Psikoloji ve Hukuk lisans programlarında KDV dâhil yıllık 38.180 TL, diğer lisans programlarında KDV dâhil yıllık 34.900 TL'dir. Yeni kayıt yaptıracak lisans öğrencilerimizden İngilizce Hazırlık Programı’nda okuyacak öğrenciler için (Psikoloji ve Hukuk dâhil) İngilizce Hazırlık sınıfı ücreti KDV dahil 34.900 TL’ dir.

2017-2018 Akademik Yılında Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak Meslek Yüksekokulu öğrencileri için öğrenim ücreti KDV dahil 21.000 TL’dir.

Öğrenim ücreti; peşin veya Üniversitemiz ile Üye İşyeri Sözleşmesi yapan bankaların kredi kartları ile taksitli olarak ödenebilir. Peşin ödeme; bankalardan havale, EFT veya nakit ödenerek ya da tüm bankaların kredi kartları ile tek çekim ile yapılmaktadır. Taksitli ödeme ise; sadece Üniversitemizle Üye İşyeri Sözleşmesi imzalayan bankaların kredi kartları ile yapılabilir. Bu kartlar Bonus, Paraf ve World kartlardır. Yıllık ödemede 8 taksit, dönemlik ödemede 4 taksit imkânı ile ödeme yapılabilir. Kayıt dönemlerinde bankaların ilave taksit kampanyaları olabilmektedir. Kredi kartı ile yapılacak ödemeler Sanal POS​ ekranları kullanılarak internet üzerinden de yapılabilir.

Öğrenim ücreti peşin olarak aşağıda belirtilen banka hesabına havale, EFT,  tüm bankaların kredi kartları ile tek çekim veya kayıt döneminde Üniversitenin Dragos Kampüsteki geçici banka şubesine nakit olarak ödenebilir. Öğrenim ücretinin yıllık peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi durumunda %5, dönemlik peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi durumunda %2 indirim uygulanmaktadır. EFT ya da Havale ile yapılacak olan ödemelerde açıklama kısmına "Öğrenci Ad Soyad" ve "Öğrenci T.C. Kimlik No" bilgilerinin mutlaka yazılması gerekmektedir. Herhangi bir Halkbank şubesinden aşağıda yer alan hesaba hiçbir bankacılık ücreti ödemeden havale yapılabilir. Öğrenim ücretinin yatırılacağı banka bilgisi aşağıda belirtilmiştir: 
Banka Adı: Halkbank Cevizli Şubesi (Şube Kodu:1340) 
Hesap Adı: İstanbul Şehir Üniversitesi 
Hesap Numarası: 10100429 
IBAN Numarası: TR96 0001 2001 3400 0010 1004 29

Öğrenim ücreti bankalardan eğitim kredisi alınarak da ödenebilir. Bu durumda ödeme peşin yapılmış olacağı için; yıllık ödemede %5, dönemlik ödemede %2 peşin indirimi sağlanmış olacaktır. Üniversitemiz ile Halkbank Cevizli Şubesi arasında yapılan anlaşma gereği öğrenim ücretini ödeyecek öğrenci yakınları uygun koşullarla eğitim kredisi kullanabilirler. Bu durumda 12 aya kadar vade seçenekleri sunulur. Eğitim kredisi kullanmak isteyenler Halkbank Cevizli Şubesi’ni aşağıdaki telefonlardan arayarak detaylı bilgi alabilirler. 
Halkbank Cevizli Şubesi: 0216 442 95 82 (Dahili: 1020-1021-1022)

Öğrenim ücretinin; üniversiteye nakit olarak aylık taksitlerle veya çek ve senetle ödenmesi mümkün değildir. 

Öğrenim ücreti her yıl Mütevelli Heyeti tarafından fiyat ve maliyet artışları dikkate alınarak Haziran ayında açıklanan TÜFE oranından daha yüksek olmamak üzere yeniden belirlenir.