Lisans ve Önlisans Öğrenim Ücretleri
İstanbul Şehir Üniversitesi Lisans ve Önlisans Programları Öğrenim Ücretleri (Yeni Öğrenciler İçin)

​​​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi lisans ve önlisans programlarının öğrenim ücretleri aşağıdaki gibidir. 

2018 - 2019 AKADEMİK YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

2018 - 2019 Akademik Yılı Girişli Öğrenciler

2018 - 2019 Akademik Yılında İstanbul Şehir Üniversitesinin lisans programlarına yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için öğrenim ücreti; Psikoloji, Hukuk ve Mimarlık programlarında KDV dâhil yıllık 44.750 TL, diğer lisans programlarında ise KDV dâhil yıllık 39.750 TL'dir. Lisans programlarına yeni kayıt yaptıracak (Psikoloji, Hukuk ve Mimarlık dâhil) ve İngilizce Hazırlık Programında okuyacak öğrenciler için İngilizce Hazırlık Programı ücreti KDV dahil 39.750 TL'dir.
2018 - 2019 Akademik Yılında İstanbul Şehir Üniversitesinin iki yıllık önlisans programlarına (Meslek Yüksekokulu) yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için öğrenim ücreti KDV dahil 22.750 TL'dir.

Öğrenim ücreti peşin ödenebilir veya İstanbul Şehir Üniversitesi ile "Üye İşyeri Sözleşmesi" yapan bankaların kredi kartları ile taksitli olarak ödenebilir. 
​Peşin ödeme; bankalardan havale, EFT veya nakit ödenerek ya da tüm bankaların kredi kartları ile tek çekim ile yapılmaktadır. 
Taksitli ödeme ise; sadece İstanbul Şehir Üniversitesi ile "Üye İşyeri Sözleşmesi" yapan bankaların kredi kartları ile yapılabilir. Bu kartlar şunlardır: Bonus, Paraf ve World. Yıllık ödemede 8 taksit, dönemlik ödemede 4 taksit imkânı ile ödeme yapılabilir. Kayıt dönemlerinde bankaların ilave taksit kampanyaları olabilmektedir. Kredi kartı ile yapılacak ödemeler Sanal POS kullanılarak online olarak da yapılabilir.

Öğrenim ücreti peşin olarak aşağıda belirtilen banka hesabına havale, EFT, tüm bankaların kredi kartları ile tek çekim veya kayıt döneminde İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsündeki Halkbank şubesine nakit olarak ödenebilir. 

Öğrenim ücretinin yıllık peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi durumunda %5, dönemlik peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi durumunda %2 indirim uygulanmaktadır. EFT ya da havale ile yapılacak olan ödemelerde açıklama kısmına "Öğrenci Ad Soyad" ve "Öğrenci T.C. Kimlik No" bilgilerinin mutlaka yazılması gerekmektedir. Herhangi bir Halkbank şubesinden aşağıda yer alan hesaba hiçbir bankacılık ücreti ödemeden havale yapılabilir. Öğrenim ücretinin yatırılacağı banka bilgisi aşağıda belirtilmiştir:
​Banka Adı: Halkbank Cevizli Şubesi (Şube Kodu:1340) 
Hesap Adı: İstanbul Şehir Üniversitesi 
Hesap Numarası: 10100429 
IBAN Numarası: TR96 0001 2001 3400 0010 1004 29

Öğrenim ücreti bankalardan eğitim kredisi alınarak da ödenebilir. Bu durumda ödeme peşin yapılmış olacağı için; yıllık ödemede %5, dönemlik ödemede %2 peşin indirimi sağlanmış olacaktır. Üniversitemiz ile Halkbank Cevizli Şubesi arasında yapılan anlaşma gereği öğrenim ücretini ödeyecek öğrenci yakınları uygun koşullarla eğitim kredisi kullanabilirler. Bu durumda 12 aya kadar vade seçenekleri sunulur. Eğitim kredisi kullanmak isteyenler Halkbank Cevizli Şubesi'ni aşağıdaki telefonlardan arayarak detaylı bilgi alabilirler.
Halkbank Cevizli Şubesi: 0216 442 95 82 (Dahili: 1020-1021-1022)

Öğrenim ücretinin Üniversitemize nakit olarak aylık taksitlerle veya çek ve senetle ödenmesi mümkün değildir.

Öğrenim ücreti her yıl Üniversitemiz Mütevelli Heyeti tarafından fiyat ve maliyet artışları dikkate alınarak Haziran ayında açıklanan TÜFE oranından daha yüksek olmamak üzere yeniden belirlenir.

Öğrenim ücret bilgisi ve ödeme koşulları hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Şehir Üniversitesi Mali İşler Direktörlüğü ile aşağıdaki telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.
0216 559 90 84
0216 559 90 97