Ulaşım
​​​​​​​AVRUPA ve ANADOLU YAKASINDAN DRAGOS KAMPÜSE 
KESİNTİSİZ ULAŞIM!
MARMARAY Gebze - Halkalı ​Hattı Açıldı

 


​​​​​​​​​​​​​​Adalar'ın karşısında, İstanbul Anadolu Yakasının en nezih semtlerinden biri olan Dragos'ta, yeşille mavinin iç içe geçtiği bir konumda yer alan kampüsümüz, metro ve E-5’e beş dakikalık mesafede. 
Yakın gelecekte Sabiha Gökçen Havalimanına hızlı trenle rahatlıkla gidilebilecek bir lokasyonda. Kartal, Maltepe ve Bostancı iskelelerinden hareket eden deniz otobüsü seferleri ile kampüse deniz yoluyla ulaşım da mümkün. Ayrıca belirli aralıklarla Altunizade ve Kartal Soğanlık Metro İstasyonundan hareket eden shuttle'lar ile kampüse kolayca ulaşılabilir. 
Dragos’ta deniz yoluyla Adalar’a, minibüs yoluyla Bağdat Caddesi’ne gidebilir; Marmaray, metro, metrobüs, otobüs ve minibüs yollarını kullanarak şehrin her noktasıyla bağlantı kurabilirsiniz.
Hem şehirle hem dünyayla entegre bir üniversite hayatı için Dragos Kampüs en güzel seçenek!

 


​Shuttle ile ulaşım

ÖNEMLİ! 13.06.2019 tarihinden itibaren yaz dönemi boyunca hafta sonu shuttle hizmeti verilmeyecektir. Hafta içi shuttle saatleri ise şu şekilde olacaktır:

Altunizade’den Kampüse: 08:15 / 10:00 / 12:00
Kampüsten Altunizade'ye: 12:30 / 16:15 / 20:00


Dragos Kampüs ile Altunizade (Bizim Toptan Market önü) ve Kartal Soğanlık Metro İstasyonu (1 No’lu Çıkış Kapısı) arasında çalışacak shuttle'ların hareket saatleri şu şekildedir:​​​​

HAFTA İÇİ​

Weekdays

Altunizade’den Kampüse

From Altunizade to Campus

Kampüsten Altunizade’ye

From Campus to Altunizade

Soğanlık’tan Kampüse

From Soğanlık to Campus

Kampüsten Soğanlık’a

From Campus to Soğanlık


12:30

08:30

12:15

08:15

14:15

09:30

16:15

09:00

15:15

10:00

16:15

12:00

17:15

14:00

18:30


19:30

20:30

21:30HAFTA SONU

Weekends​​

Altunizade’den Kampüse

From Altunizade to Campus

Kampüsten Altunizade’ye

From Campus to Altunizade

10:00

13:00

17:00

19:00


​​​Bilet ücretleri:

ALTUNİZADE
Kartlı: 5,00 TL
Nakit: 6,50 TL
SOĞANLIK
Kartlı: 2,50 TL
Nakit: 4,00 TL
Shuttle biletlerini Sahil Kapısı girişindeki Ulaşım Ofisinden alabilirsiniz.

Toplu taşıma ile Dragos Kampüse ulaşım 

İstanbul’un pek çok farklı noktasından toplu taşıma ile Dragos Kampüse rahatlıkla ulaşmanız mümkün.

ANADOLU YAKASINDAN ULAŞIM​

​​​GEBZE-TUZLA-PENDİK istikametinden gelenler için >>
 MARMARAY Gebze-Halkalı hattı banliyö trenine binip, "Cevizli İstasyonu"nda inebilirsiniz.

 D-100 karayolundan giden Gebze-Harem dolmuşlarına binip Kartal'da inin. 134YK (Uğur Mumcu-Yakacık-Kartal) numaralı otobüse binerek Kampüsümüzün önündeki İETT durağında (Başak Sokak) inebilirsiniz.

 E-9 (Bostancı-Sabiha Gökçen Havalimanı) numaralı otobüse binip, "Üniversite" İETT durağında inebilirsiniz.

 133T (Deniz Harp Okulu-Maltepe Peronlar) numaralı otobüse binip, "Üniversite" İETT durağında inebilirsiniz.

 222 (Pendik-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "Üniversite" İETT durağında inebilirsiniz.

 16 (Pendik-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi" İETT durağında inebilirsiniz.

16D (Altkaynarca/Pendik-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "Üniversite" İETT durağında inebilirsiniz.
​​​BOSTANCI istikametinden gelenler için >>
• Minibüs yolundan giden Kadıköy-Pendik dolmuşlarına binip, Cevizli'deki İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nde inebilirsiniz.

• Sahil yolundan giden Bostancı-Kartal dolmuşlarına binip, Üniversitemiz sahil kapısında inebilirsiniz.

• 17 (Kadıköy-Pendik) numaralı otobüse binip, "İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi" İETT durağında inebilirsiniz.​
​​​KADIKÖY istikametinden gelenler için >>
• Minibüs yolundan giden Kadıköy-Pendik dolmuşlarına binip, Cevizli'deki İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nde inebilirsiniz.

• 17 (Pendik-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi" İETT durağında inebilirsiniz.

• 222 (Pendik-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "Üniversite" İETT durağında inebilirsiniz.

• 16 (Pendik-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi" İETT durağında inebilirsiniz.

• 16D (Altkaynarca/Pendik-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "Üniversite" İETT durağında inebilirsiniz.

• M4 Kadıköy-Tavşantepe hattı metrosuna binip, "Soğanlık" durağında inin. 1 no'lu çıkış kapısından çıktıktan sonra 134YK (Uğur Mumcu-Yakacık-Kartal) numaralı otobüse binerek Kampüsümüzün önündeki İETT durağında (Başak Sokak) inebilirsiniz.​
​​​ÜSKÜDAR istikametinden gelenler için >>
• Üsküdar’dan MARMARAY’a binip Ayrılık Çeşmesi durağına geçerek, Gebze-Halkalı banliyö trenine aktarma yapabilirsiniz.

• Üsküdar’dan 2 (Bostancı-Harem) numaralı otobüse binip Bostancı’da inin. Bostancı istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• 16A (Pendik-Üsküdar) numaralı otobüse binip, "İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi" İETT durağında inebilirsiniz.​
​​​ÜMRANİYE istikametinden gelenler için >>
• 10 (Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi-Ataşehir/Bostancı) numaralı otobüse binip Bostancı’da inin. Bostancı istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• 19D (Ümraniye-Bostancı) numaralı otobüse binip Bostancı’da inin. Bostancı istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• ​20Ü (Ümraniye Tepeüstü-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "Kadıköy" ya da "Ayrılık Çeşme Marmaray" İETT duraklarından birisinde inin. Kadıköy istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.
​​​ÇEKMEKÖY istikametinden gelenler için >>
• M5 Üsküdar-Çekmeköy hattı metrosuna binip, Üsküdar'da inin. Üsküdar istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• 132ÇK (Çekmeköy-Kartal) numaralı otobüse binip, "Kartal", "Çarşı" ya da "Kartal Meydan" İETT duraklarından birisinde inin. Daha sonra minibüs ya da otobüs alternatiflerinden birisini kullanarak Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• 131Y (Çekmeköy/Samandıra-Kartal) numaralı otobüse binip, "Kartal", "Çarşı" ya da "Kartal Meydan" İETT duraklarından birisinde inin. Daha sonra minibüs ya da otobüs alternatiflerinden birisini kullanarak Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• 14BK (Çekmeköy/Parseller Mah.-Kadıköy) numaralı otobüse binip, "Kadıköy" ya da "Ayrılık Çeşme Marmaray" İETT duraklarından birisinde inin. Kadıköy istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• ​14CE (Çekmeköy-Kadıköy) n​umaralı otobüse binip, "Kadıköy" İETT durağında inin. Kadıköy istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz. 
​​​ALTUNİZADE istikametinden gelenler için >>
• Metrobüse Altunizade durağından binip, Kadıköy'de inin. Kadıköy istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• ​2 (Bostancı-Harem) numaralı otobüse Altunizade'den binip Bostancı’da inin. Bostancı istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.
​​​BAĞLARBAŞI istikametinden gelenler için >>
• 2 (Bostancı-Harem) numaralı otobüse "Bağlarbaşı" İETT durağından binip, Bostancı’da ya da Kadıköy Belediye'de inin. Bostancı ya da Kadıköy istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• M5 Üsküdar-Çekmeköy hattı metrosuna "Bağlarbaşı" durağından binip Üsküdar'da inin. Üsküdar istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• ​"Bağlarbaşı" İETT durağından geçen ve Üsküdar ya da Kadıköy istikametine giden İETT otobüslerinden herhangi birisine binip, Üsküdar ya da Kadıköy'de inin. Yukarıdaki Üsküdar ya da Kadıköy istikametinden gelenler için olan ulaşım alternatiflerinden birisini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.
​​​ATAŞEHİR istikametinden gelenler için >>
• 10 (Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi-Ataşehir/Bostancı) numaralı otobüse "Ataşehir" İETT durağından binip Bostancı’da inin. Bostancı istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• 13 (Ataşehir/Çakmak Mahallesi-Kadıköy) numaralı otobüse "Ataşehir" İETT durağından binip "Kadıköy" ya da "Ayrılık Çeşme Marmaray" İETT duraklarından birisinde inin. Kadıköy istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.​

• 13AB (Altunizade-Ataşehir/Bostancı) numaralı otobüse "Ataşehir" İETT durağından binip "Üstbostancı" İETT durağında inin. Bostancı istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.

• 16M (Ataşehir-Üsküdar) numaralı otobüse "Ataşehir" İETT durağından binip "Acıbadem Metro İstasyonu" İETT durağında inin. M4 Kadıköy-Tavşantepe metro hattına aktarma yaparak "Soğanlık" durağında inin.

• ​19M (Ataşehir-Kadıköy) numaralı otobüse "Ataşehir" İETT durağından binip "Kozyatağı Metro" İETT durağında inin. M4 Kadıköy-Tavşantepe metro hattına aktarma yaparak "Soğanlık" durağında inin. Ya da "Kadıköy" İETT durağında inin ve Kadıköy istikametinden gelenler için yukarıdaki ulaşım alternatiflerinden birini seçip Kampüsümüze ulaşabilirsiniz.
​​​YAKACIK istikametinden gelenler için >>
İçerik güncelleniyor...
​​​SULTANBEYLİ istikametinden gelenler için >>
İçerik güncelleniyor...

AVRUPA YAKASINDAN ULAŞIM

​​​BEŞİKTAŞ istikametinden gelenler için >>
İçerik güncelleniyor...
​​​TAKSİM istikametinden gelenler için >>
İçerik güncelleniyor...
​​​ŞİŞLİ-MECİDİYEKÖY istikametinden gelenler için >>
İçerik güncelleniyor...
​​​EMİNÖNÜ istikametinden gelenler için >>
İçerik güncelleniyor...
​​​BAHÇELİEVLER istikametinden gelenler için >>
İçerik güncelleniyor...
​​​BAKIRKÖY istikametinden gelenler için >>
İçerik güncelleniyor...
 ​

​​Deniz yolu ile Dragos Kampüse ulaşım

Dragos Kampüs, Kartal sahil yolu üzerinde konumlandığı için kampüsümüze İstanbul’un farklı noktalarından deniz yoluyla rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Sahil yolundan kampüse ulaşım için öncelikle Bostancı, Maltepe ve Kartal iskelelerini, ardından İETT otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. İskelelere ulaşmak için Kadıköy, Yenikapı, Adalar, Bakırköy ve Beşiktaş’taki İDO Deniz Otobüsü seferlerini veya Şehir Hatları vapur seferlerini tercih edebilirsiniz. Bu iskelelerden kampüse ulaşım için ise E-9 (Bostancı-Sabiha Gökçen Havalimanı), 16 (Pendik-Kadıköy), 16D (Altkaynarca/Pendik-Kadıköy), 222 (Pendik-Kadıköy) ve 133T (Tuzla-Bostancı) numaralı İETT otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.​

Otomobil ile Dragos Kampüse ulaşım

Dragos Kampüse kendi araçlarıyla gelmek isteyen misafirlerimiz de aşağıda bulunan yol tariflerinden faydalanabilirler.
Üsküdar - Kadıköy istikametinden gelenler için:
E-5 üzerinde İdealtepe Kavşağından sağa doğru girilerek yaklaşık 3 km ilerlendiğinde Turgut Özal Bulvarı’na (sahil yolu) ulaşılacak. Sahil yolundan Maltepe istikametinde ilerledikten yaklaşık 5 km sonra Cevizli ve İstanbul Şehir Üniversitesi tabelalarından U dönüşü yapıp 500 m sonra sağ tarafta İstanbul Şehir Üniversitesi sahil kapısını görebilirsiniz.
Pendik - Kartal istikametinden gelenler için:
Caddebostan - Pendik sahil yolu boyunca Kadıköy istikametinde ilerlenecek. Kartal Koçtaş’ı geçtikten yaklaşık 2 km sonra sağ tarafta İstanbul Şehir Üniversitesi sahil kapısını görebilirsiniz.
Kartal istikametinden E-5 karayolunu kullanarak gelenler için:
Soğanlık yan yolundan sağa girilerek Çanakkale Caddesi'nden sahil yoluna doğru ilerlenecek. Caddenin sonundan sağa dönülecek 500 m sonra sağ tarafta İstanbul Şehir Üniversitesi sahil kapısını görebilirsiniz.​

NASIL ULAŞIRIM?  ​​