Hizmet ve Olanaklar

​​​Yurt Yönetimi: Yurtlarımızda öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri her konuda yardımcı olabilmek amacı ile (istisnai durumlar dışında) 7/24 idari personel bulunmaktadır.

Oda Mefruşatı: Yurtlarımızda konaklayan öğrencilerimize birer yatak, nevresim takımı (çarşaf, yastık kılıfı, yorgan kılıfı), alez, yastık ve yorgan verilmektedir. Nevresim takımları 15 günde bir yurt yönetimi tarafından yıkatılmaktadır.

Oda Mobilyaları: Yurtlarımızda bulunan odalarımızda her öğrenci için birer adet olmak üzere; baza, çalışma masası, çalışma sandalyesi, kitaplık raf, elbise dolabı, ortak kullanım için bir mini buzdolabı ve bir ayakkabılık bulunmaktadır.

Sağlık Merkezi: ŞEHİR Öğrencileri kampüste yer alan sağlık merkezinden yararlanabilirler.

​Güvenlik ve Acil Durumlar: ŞEHİR yurtlarında bina güvenliği, tüm kampüs güvenliğinden sorumlu profesyonel güvenlik firması tarafından 7/24 esasına göre sağlanmaktadır. Herhangi bir acil durumda erkek yurdu güvenliğine 4444034 / 9850'den, kız yurdu güvenliğine ise 4444034 / 9896'dan ulaşılabilir.​

Temizlik: Yurt binalarımızda bulunan tüm öğrenci odaları ve ortak alanlarda, belirli bir program dahilinde profesyonel bir firma tarafından temizlik hizmeti verilmektedir.

Binalarda bulunan ortak alanların temizliği her gün bir kez, öğrenci odalarının temizliği yurt yönetimi tarafından belirlenen programa göre haftada bir kez yapılmaktadır. 

Öğrencilerimiz oda temizliği yapılacağı günlerde kişisel eşyalarını dağınık şekilde bırakmamalı ve odalarını temizliğe uygun şekilde bulundurmalıdır. Öğrenci tarafından dağınık halde bırakılan odalar temizlenmemektedir.

Ayrıca yurt binalarında aylık periyotlarla halinde haşere ve kemirgen kontrolü uygulaması yapılmaktadır.

Sıcak Su ve Isınma: ŞEHİR yurtlarında 7/24 kesintisiz sıcak su bulunmakta ve ısınma ihtiyacı kalorifer sistemiyle sağlanmaktadır.

Çamaşırhane: Yurt binalarında, çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve ütü masaları barındıran merkezi çamaşırhane bulunmaktadır. Ayrıca yurt binalarının her katında ütü odası bulunmaktadır.

Mutfak: Yurtlarımızda öğrencilerimizin bireysel kullanımına dönük, fırın, ocak, tost makinesi, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi barındıran hobi mutfakları mevcuttur. Öğrencilerimiz bu mutfaklarda kendi mutfak eşyalarını kullanarak pratik yemekler yapabilmektedir.

Öğrencilerimizden her kullanım sorasında mutfak temizliğini kendilerinin yapması, tezgah ve diğer alanları temiz şekilde bırakması beklenmektedir.

Dinlenme ve Çalışma Salonları: Yurt binalarımızda kat dinlenme salonları ve çalışma salonları bulunmaktadır.

İnternet Erişimi: Yurt binalarımızda kablosuz internet erişimi imkanı bulunmaktadır.

Teknik Arıza ve Bakım: Elektrik, tesisat ve inşaat gibi teknik konularda yaşanabilecek her türlü müdahale ihtiyacı görevli teknik ekiplerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Elektrikli Cihaz Kullanımları: Öğrenci odalarında su ısıtıcısı (kettle), elektrikli soba, radyatör, ocak, fırın, klima, halojen aydınlatma gibi elektrikli cihazların kullanılmasına güvenlik nedenleri ile izin verilmemektedir.

İçme Suyu: Yurt binalarında öğrencilerimizin kullanımına dönük içme suyu sebili bulunmaktadır.

Yangın Önlemleri: Yangın tehlikesine karşı elektronik alarm sistemleri ile donatılmış yurt binalarının tüm ortak alanlarında ve öğrenci odalarında yangın detektörleri bulunmaktadır. Ayrıca binalarda yangın söndürme tüpleri ve yangın dolapları ile birlikte yangın kaçış yönlendirmeleri mevcuttur.

Posta/Kargo Hizmetleri: Öğrenciler, kendilerine gelen mektup ve kargo benzeri malzemelerin tümünün teslim alınmasından sorumludur. Bununla birlikte yurt yönetimi, idari ofislere bırakılan bu tür malzemelerle ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Sigara Kullanımı: Yurt binalarımız içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) kanun gereğince, sigara ve diğer tütün mamüllerinin kullanımına izin verilmemektedir.

Bavul Odaları: Yurt binalarımızda, öğrencilerimizin koli, bavul veya fazla eşyalarını bırakabilecekleri bavul odası ya da depo bulunmamaktadır. Öğrenciler tüm eşyalarını ve -varsa- bavullarını odalarında bulundurabileceklerdir. ​